Benešovští kriminalisté dopadli dealera marihuany | Týdeník Policie

Benešovští kriminalisté dopadli dealera marihuany

Benešovští kriminalisté dopadli dealera marihuany

Benešovští kriminalisté opět zapracovali na poli drogové kriminality. Spadeno měli na pětatřicetiletého muže, který se zdržoval na hranicích Středočeského kraje a kraje Vysočina.

Výsledkem dlouhodobého operativního šetření je obvinění tohoto muže z distribuce drog. Svým důkladným rozpracováním případu kriminalisté zjistili, že muž distribuuje marihuanu. Tu opakovaně nabízel do doby jeho zadržení ve svém bydlišti a jeho okolí na Benešovsku. Marihuanu si obstarával od různých dodavatelů na území hlavního města Prahy a poté ji za částky v rozmezí od 200 – 2000 korun prodával koncovým uživatelům. Část si ponechával také pro svou vlastní potřebu.

Dále při detailním zjišťování veškerých skutečností případu, kriminalisté zjistili, že se muž dopustil další trestné činnosti a to tím, že od jara letošního roku vypěstoval minimálně dvě desítky rostlin konopí setého.

V souladu se všemi zjištěnými poznatky operativního rázu a na základě předchozího souhlasu státního zástupce kriminalisté minulý týden dealera zadrželi. Při provádění domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků zajistili věci důležité pro trestní řízení. Zajistili mimo jiné věci, které slouží k vybudování in-door pěstírny a k následné výrobě marihuany.

V současné době je muž obviněn z přečinů nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, nedovoleného pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a z výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Za toto protiprávní jednání hrozí muži trest odnětí svobody až na 5 let. Vyšetřován je na svobodě.

Foto: Policie ČR

Na Svitavsku proběhla dopravně bezpečnostní akce zaměřená na kamiony

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní ...

V úterý proběhla na Svitavsku součinnostní dopravně bezpečnostní akce „X“. Na akci se podílela služba dopravní policie, služba cizinecké policie, Generální ředitelství cel, Centrum služeb pro ...

Policisté hledají vandala, který v Praze poškodil 13 zaparkovaných vozidel

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech ...

Škodu za bezmála sto tisíc korun způsobil zatím neznámý vandal v sobotu 14. prosince minulého roku na vozidlech zaparkovaných v ulici náměstí 14. října v Praze. Na kamerovém záznamu je vidět ...

Size: XS SM MD LG