Bezpečnostní opatření při derby pražských „S“ z pohledu pražské jízdní policie

Bezpečnostní opatření při derby pražských „S“ z pohledu pražské jízdní policie

Na bezpečnostním opatření v souvislosti s fotbalovým utkáním pražské Sparty a Slavie, se o uplynulém víkendu podíleli také policisté z Oddělení služební hipologie, tedy z pražské jízdní policie.

Hlavním úkolem policistů z Oddělení služební hipologie bylo to, aby k sobě nepustili fanoušky Slavie a Sparty. Policisté na koních proto čekali u východu z Letenského tunelu, kde následně dohlíželi na to, aby se sparťanští fanoušci nedostali příliš blízko k pochodu fanoušků Slavie. V několika případech fanoušky svými koňmi „odclonili“.

Bylo to zejména ve chvílích, kdy se situace vyhrocovala a fanoušci se za vulgárního doprovodu dostali příliš blízko k pochodu, kdy se následně s jeho účastníky vzájemně provokovali.

Platí informace, že v průběhu opatření v rámci pochodu nebyl zajištěn žádný z fanoušků. Vše se nakonec obešlo bez větších incidentů.

Původní zpráva:
Na pražské Letné se v neděli odpoledne odehrálo dlouho očekávané derby pražských „S“, tedy Sparty a Slavie Praha.

Stejně jako v minulých letech, i tentokrát se počítalo s pochodem fanoušků Slavie Praha z Václavského náměstí na Letnou. Pražští policisté vyslali do terénu nejen běžné hlídky MOP, OHS, PMJ Praha, Cizinecké policie, Oddělení řízení dopravy, či Dopravních inspektorátů, ale také velké množství policistů ze Speciální pořádkové jednotky Praha, Krajské pořádkové jednotky, psovody, policisty z Oddělení služební hipologie na koních, kriminalisty, či členy antikonfliktního týmu.

S policisty se na opatření podíleli také strážníci MP Praha. Protože se očekávala vysoká účast fanoušků obou klubů, posílili své pražské kolegy policisté z Ústeckého kraje. Konkrétně se jednalo o Speciální pořádkovou jednotku z Ústí nad Labem, ústecké psovody a také antikonfliktní tým.

Na Letné byl připraven vodní stříkač, na celé trase pochody byly připraveny pojízdné cely a rovněž vozy s monitorovacími systémy, či se zařízením LRAD.

Okolo 13. hodiny se v horní polovině Václavského náměstí sešlo několik stovek fanoušků Slavie. Krátce po 13:30 pak fanoušci vyrazili pochodem směrem do ulice Na Příkopě, dále přes náměstí Republiky, Revoliční ulicí, přes Štefánikův most do Letenského tunelu. Tím fanoušci prošli na Letnou, pokračovali Korunovační ulicí a ulicí Nad Královskou oborou se dostali ke stadionu.

Po celou dobu pochodu nemuseli policisté řešit ani jedno protiprávní jednání. Pochod pouze monitorovali. Na Letné, kde hrozilo největší nebezpečí v podobě střetů fanoušků obou klubů, byli připraveni psovodi i policisté na koních. Ti v několika případech vykázali několik jednotlivců z řad fanoušků pražské Sparty, kteří se snažili účastníky pochodu provokovat.

Díky perfektně připravenému bezpečnostnímu opatření se fanoušci v poklidu dostali až ke stadionu, aniž by došlo k jakýmkoliv střetům. Po celou dobu asistovali policistům z řad pořádkových jednotek členové antikonfliktního týmu.

Foto: Týdeník Policie

Skútrista se ve Střítěži nad Bečvou střetl s traktorem

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké ...

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké zranění. Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k páteční ...

Opilá motorkářka bez přilby se u Luhačovic čelně střetla s protijedoucí Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního ...

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle ...

Řidič Passatu se na přejezdu ve Vrchlabí střet s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce ...

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce vlaku s osobním vozidlem VW Passat. Podle prvotního šetření řidič vozidla s ...

V centru Prahy měl u dětského hřiště onanovat muž, podezřelého dopadli strážníci ještě s rozepnutým poklopcem

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na ...

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na zadržení má také operátor kamerového systému. Tlustý zlatý řetěz kolem krku, ...

Size: XS SM MD LG