Celníci našli v kamionu v Brně pětici migrantů z Afghánistánu | Týdeník Policie

Celníci našli v kamionu v Brně pětici migrantů z Afghánistánu

Celníci našli v kamionu v Brně pětici migrantů z Afghánistánu

Pět nelegálních migrantů objevili jihomoravští celníci při kontrole kamionu v rámci celního řízení na pracovišti v Brně-Slatině.

Přibližně kolem desáté hodiny dopoledne najel do celního prostoru pracoviště celního úřadu v Brně-Slatině ke kontrole kamion z Makedonie. Řidič zde chtěl ukončit režim tranzitu pro zboží (kovové odlitky pro automobilovou výrobu) dovážené dvěma českým a jedné polské společnosti.

Plomby, kterými byl nákladní prostor zajištěn, odpovídaly předloženým dokladům. Při bližším ohledání však bylo zjištěno, že byly porušeny a následně velmi dobře opraveny. Po otevření nákladového prostoru pak celníci uvnitř kromě deklarovaného zboží našli také pět osob.

Žádná z nich neměla u sebe jakékoliv doklady, ale prohlásily, že jsou z Afganistánu. Řidič – Makedonec vypověděl, že o lidech v nákladovém prostoru nevěděl. Vzhledem k tomu, že problematika nelegální migrace nespadá do kompetence Celní správy ČR, byla k případu přivolána Policie ČR. Ta po nezbytné osobní prohlídce cizince převzala k dalšímu šetření.

Zpráva Policie ČR:
Hodně překvapení byli v Řipské ulici ve čtvrtek před polednem brněnští celníci. Po otevření nákladového prostoru kamiónu objevili na jeho ložné ploše pět cizinců ve věku od pětatřiceti do patnácti let. Všichni muži byli bez dokladů a sdělili, že jsou z Afghánistánu. T

o, jakým způsobem se otec se synem, dva bratři a další mladík, dostali do nákladového prostoru kamiónu s makedonskými registračními značkami, policisté zjistí s pomocí tlumočníka až po jejich výslechu. Stejně tak musí vyslechnout sedmačtyřicetiletého šoféra náklaďáku. Hned v první fázi vyšetřování policisté zjistili, že na kamiónu byly poškozené plomby.

S pěticí běženců bylo zahájeno správní řízení, jehož výsledkem může být mj. správní vyhoštění z ČR. Výslech makedonského řidiče pak napoví, zda tento věděl o migrantech v nákladovém prostoru. Potom by musel počítat se stíháním za převaděčství.

Foto: Policie ČR + Celní správa

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG