Celníci objevili při běžné kontrole na dálnci D2 celkem 16 tisíc kusů nezdaněných cigaret

Celníci objevili při běžné kontrole na dálnci D2 celkem 16 tisíc kusů nezdaněných cigaret

Více než 16 000 nezdaněných cigaret zajistili jihomoravští celníci při rutinní kontrole vozidel na dálnici D2 v blízkosti státní hranice se Slovenskem. Dluh na cle a daních přesáhl 70 000 korun.

Ve středu dopoledne se celníci zaměřili na kontrolu vozidel přijíždějících po dálnici D2 ze Slovenska. Některá z nich prověřili i za pomoci velkokapacitního mobilního rentgenu.

Jedním z vytipovaných byl i plně obsazený dodávkový vůz Mercedes s ukrajinskou státní poznávací značkou. Na dotaz celníků zda někdo z cestujících převáží alkohol či cigarety odpověděli všichni záporně. Nicméně rentgenové snímky vzápětí prokázaly opak. Konstrukční dutiny byly velmi důmyslně vyplněny kartony cigaret.

K jejich vlastnictví se nakonec přihlásil řidič vozidla. Jednalo se celkem o 81 kartonů cigaret s ukrajinskými tabákovými nálepkami. Vzhledem k tomu, že pro dovoz ze zemí mimo Evropskou unii je povolen bezcelní limit ve výši 200 kusů neboli 1 karton a limit pro osobní spotřebu při převozu v rámci unie je 800 kusů, celníci cigarety zajistili.

Za porušení zákona hrozí majiteli cigaret propadnutí zboží a doměření dlužného cla, spotřební daně a daně z přidané hodnoty ve výši 71 537 korun.

Foto: Celní správa

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG