Chtěl být akčním dobrovolným hasičem, a tak zakládal požáry

Chtěl být akčním dobrovolným hasičem, a tak zakládal požáry

Dva lesní požáry z dubna letošního roku a tři požáry stohů na polích na Oslavansku z července jsou dílem jedenadvacetiletého muže.

Při požárech vznikla škoda za více než osm set tisíc korun. Mladík už několik dní po tom, co se stal dobrovolných hasičem, zapálil lesní porost poblíž Oslavan. O den později hořelo v lese na jiném blízkém místě. O tři měsíce později během sedmi dnů lehlo popelem ve stejné oblasti pět stohů slámy.

Během vyšetřování padlo podezření také na nováčka mezi tamními hasiči. Vždy byl připraven zasáhnout mezi prvními a při hašení byl velmi aktivní. Později se při vyšetřování k založení požárů přiznal.

Hájil se tím, že se chtěl před novými kolegy předvést jako akční hasič. Své prý sehrál také rozvíjející se vztah s přítelkyní, kterou chtěl svým konání ohromit.

Ke kolegům se hasičský nováček navíc ještě jednou nezachoval zrovna příjemně. Ze šatny v hasičárně totiž odcizil dvě motorkářské kombinézy, motopřilbu a další potřeby pro motorkáře. Tyto prodal v jednom z brněnských bazarů.

Nyní je mladý muž stíhaný pro krádež a poškození cizí věci.


Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG