Čtveřice měla na Rychnovsku napadnout exekutora, pod nátlakem musel podepsat vyrovnání dluhu

Čtveřice měla na Rychnovsku napadnout exekutora, pod nátlakem musel podepsat vyrovnání dluhu

Rychnovští kriminalisté šetří případ závažné trestné činnosti, které se měli dopustit dva muži a dvě ženy z Rychnovska.

Z dosud zjištěných skutečností vyplývá, že pověřený zaměstnanec soudního exekutora měl 27.2.2019 v poledních hodinách vstoupit do neuzamčených dveří obydlí obviněných, kde měl provést soupis movitých věcí jedné z žen v rámci exekučního řízení . Přítomným se měl prokázat exekutorským průkazem. Při označování věcí samolepkou exekutora mu v tom přítomné osoby měly fyzicky zabránit.

Jeden z mužů ho měl opakovaně rukou několikrát udeřit do obličeje. Druhý měl poškozenému vytrhnout z ruky služební mobil a ženy měly poškozeného držet, aby nemohl odejít. Obvinění mu měli sebrat i služební kameru a společně mu vyhrožovat násilím. Nakonec ho pod pohrůžkami měli donutit k sepsání dokumentu, že celá dlužná částka v řádech tisíců korun, jež byla předmětem exekuce, mu byla vyplacena. Když měl pod nátlakem doklad vypsat, měli ho celého prohledat a pak mu vrátit služební průkaz, klíčky od služebního auta a další věci. Spisové dokumenty, mobilní telefon a kameru si měli ponechat.

Obvinění mu svojí trestnou činností měli způsobit lehkou újmu na zdraví a majiteli věcí škodu přibližně odhadnutou na 10.000 korun.

Všechny čtyři zúčastněné osoby si od policejního komisaře vyslechly obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, zločinu vydírání a zločinu násilí proti úřední osobě, to vše ve spolupachatelství. V případě prokázání viny jim hrozí až desetiletý nepodmíněný trest.

Během necelého měsíce je to v rámci Královéhradeckého kraje již třetí útok na úřední osobu, který policisté vyšetřují. Další dva proběhly rovněž v únoru na Jičínsku.


Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG