V neděli nad ránem, po třetí hodině, vyjížděli dopravní policisté k vážné nehodě na dálnici D1 (260. km) u Kroměříže. Dvaatřicetiletý řidič vozidla Opel Astra, vracející se s rodinou z přímořské dovolené směrem na Ostravu, vyjel pravděpodobně vlivem mikrospánku vpravo do odbočovacího pruhu.
Následným nárazem do svodidel se vozidlo několikrát převrátilo přes střechu a skončilo mimo komunikaci.
Řidič a další tři spolucestující utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do nemocnic. Alkohol byl u řidiče dechovou zkoušku vyloučen.
Dopravní policisté společně s kriminalisty nehodu nadále šetří.
Policisté apelují na řidiče, aby v době blížících se letních dovolených nepřeceňovali své síly na dlouhých cestách, a pokud to jde, využili možnosti střídání se za volantem. Poslouchejte své tělo, nejsme stroje. Krásné vzpomínky by se tak mohly ve vteřině rozplynout.

