Dálnice D5 byla kvůli vyprošťování převráceného kamionu uzavřena

Dálnice D5 byla kvůli vyprošťování převráceného kamionu uzavřena

V pátek 8. února krátce před třináctou hodinou byla na operační středisko středočeských hasičů nahlášena nehoda nákladního automobilu na plzeňské dálnici D5 za 26. kilometrem ve směru do Prahy.

K události vyjely profesionální jednotky ze stanic Hořovice a Beroun. Na místo byla také včetně policie povolána zdravotnická záchranná služba, protože už první nahlášení hovořilo o tom, že kamion je mimo dálnici, a nebyla tak přesná informace o zraněných osobách.

Po příjezdu na místo bylo potvrzeno, že jde o vozidlo, které prorazilo svodidla a skončilo na boku v říčce Litavka. Velitel zásahu si k nehodě povolal ropný kontejner, protože z proražené nádrže vozidla unikaly pohonné hmoty do potoka a bylo nutné zbylou naftu přečerpat do barelů. Zároveň byla přivolána i jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Králův Dvůr, protože bylo nutné dále po proudu postavit nornou stěnu, aby uniklé provozní kapaliny nezpůsobily větší škodu. O události byl informován zástupce životního prostředí a současně i vedení Povodí Vltavy.

Řidiči pomohli z vozidla zaměstnanci Střediska správy a údržby dálnic, kteří na místě pracovali, takže byl před příjezdem jednotky mimo kamion. Po prvotním ošetření zdravotnickou záchrannou službou byl pak převezen do nemocnice. Z nákladního automobilu bylo přečerpáno asi 700 litrů nafty, kterou hasiči předali specializované vyprošťovací firmě. Ta komunikovala s majitelem vozidla a následně zajistila i vytažení kamionu z koryta Litavky.

O likvidaci uniklých provozních náplní se postará firma Dekonta, kterou na místo povolali zástupci životního prostředí.

Dálnice byla po celou dobu průjezdná jedním jízdním pruhem, přesto se tvořily dlouhé kolony. Před čtvrtou hodinou odpoledne zahájila Dekonta sanaci potoka. Asi o hodinu později se všechny jednotky vrátily na své základny.

Foto: Týdeník Policie

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG