Dálnici D2 zablokovaly dvě nehody kamionů, jako první pomáhali policejní instruktoři, kteří jeli náhodou okolo | Týdeník Policie

Dálnici D2 zablokovaly dvě nehody kamionů, jako první pomáhali policejní instruktoři, kteří jeli náhodou okolo

Dálnici D2 zablokovaly dvě nehody kamionů, jako první pomáhali policejní instruktoři, kteří jeli náhodou okolo

První nehoda se stala na 12. km dálnice D2 před zůžením ve směru na Brno, při nehodě byl těžce zraněn jeden z řidičů.

Po nehodě se začaly tvořit dlouhé kolony. Policisté dálnici ve směru na Brno uzavřeli a dopravu odkláněli sjezdem u Hustopečí. Objízdná trasa nebyla schopna pojmout takový nápor a tak se i kolony na D2 dále prodlužovaly.

Před polednem došlo na konci kolony, na 31,5 km D2 k další hromadné nehodě šesti kamionů. Zde byla doprava svedena do jednoho jízdního pruhu a nehoda se objížděla přes odpočívadlo. Jako nejpravděpodobnější příčina obou nehod se jeví nedobrždění do kolony stojících nebo pomalujedoucích vozidel.

O půl třetí odpoledne se podařilo odklidit nehodu z 12. km D2 a kolony na dálnici se postupně rozjely.

Tisková zpráva ZZS JMK:
V úterý dopoledne do sebe nedaleko Blučiny na dálnici D2 narazily dva kamiony. V tu chvíli právě v protisměru projížděli policejní instruktoři, kteří směřovali na výcvik.

„Okamžitě jsme zastavili a udělali bezpečnostní opatření v rámci provozu. Vylezli jsme po žebříku k zaklíněnému řidiči a provedli základní kontrolu jeho stavu. Zavolali jsme na linku 155 přes Aplikaci Záchranka a dál jsme fungovali v součinnosti s ostatními složkami IZS,“ popisuje událost Martin Zádrapa z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Na místo naši operátoři vyslali vrtulník a inspektora provozu. Mladý muž byl v kabině zaklíněný, hasiči jej vyprošťovali skoro hodinu. Pacient byl při vědomí, naši zdravotníci po celou dobu kontrolovali jeho životní funkce. Po vyproštění jsme mladého muže zaléčili a zafixovali do vakuové matrace. S poraněními středně těžkého charakteru jsme jej letecky transportovali do Traumacentra Fakultní nemocnice v Brně – Bohunicích.

„Součinnost všech složek byla klíčová, tohle fungovalo, jak mělo. Ale měl bych velkou prosbu. Někteří řidiči, kteří jeli v protisměru, zastavovali a natáčeli si nás. Způsobovalo to kolizní situace, bylo to opravdu nebezpečné. Chtěl bych požádat o větší ohleduplnost, nebyl to jednoduchý zákrok, potřebovali jsme se soustředit na pomoc pacientovi a ne na to, abychom zabránili dalším případným zraněním,“ říká inspektor provozu Lukáš Dvořáček.

Foto: Policie ČR + ZZS JMK

Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG