Další dealer drog skončil za mřížemi, dopadl ho olomoucký TOXI tým

Další dealer drog skončil za mřížemi, dopadl ho olomoucký TOXI tým

Kriminalisté „TOXI“ týmu územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Olomoucka, jakožto obviněného ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými látkami a s jedy, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Případ realizovali na základě operativní činnosti. Samotná realizace proběhla začátkem uplynulého týdne. Na základě předchozího souhlasu se zadržením, vydaného státním zástupcem, byl dvaačtyřicetiletý muž zadržen na jedné z ulic v Olomouci v okamžiku předání drogy jednomu z odběratelů.

Ještě téhož dne proběhla také domovní prohlídka v místě jeho současného bydliště, při které kriminalisté zajistili několik desítek gramů krystalické látky – metamfetaminu, tzv. pervitinu, několik set gramů sušené rostlinné hmoty a také další věci, související s nelegální distribucí drogy. Zajištěné věci budou zaslány na odborné pracoviště k provedení expertiz.

Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl minimálně od dubna letošního roku, na teritoriu města Olomouce a jeho okolí, distribuovat drogu dalším, blíže neustanoveným odběratelům. Muž byl již v minulosti za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. I on je uživatelem drogy.

Kriminalisté dali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který byl soudem akceptován. Trestní stíhání tak probíhá vazebně.

Foto: Policie ČR

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG