Další požár v areálu bývalé Poldovky v Kladně

Další požár v areálu bývalé Poldovky v Kladně

Informaci o vysokých plamenech, které šlehají z někdejšího průmyslového gigantu poblíž nádraží v Dubí, přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje v neděli 14. října ve čtvrt na sedm ráno.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče z centrální kladenské stanice, kterým vyjely na pomoc jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Brandýsek, Braškov, Hřebeč a Pchery. Celkem se tak na místě sjelo osm cisternových automobilových stříkaček.

Požár obrovské hromady starých prken, štěpky a dalšího dřevěného odpadu o rozměrech cca 30 x 50 metrů se nacházel v severní části průmyslového areálu nedaleko místa, kde hasiči už několikrát zasahovali u požáru černé skládky pneumatik. Vzhledem k tomu, že hořela čistá dřevní hmota, nehrozilo vážnější znečištění životního prostředí nebezpečnými látkami.

Velitel zásahu rozdělil místo požáru na tři úseky, ve kterých vždy bylo nasazeno několik vodních C proudů. Hasiči v dýchací technice zároveň zabránili, aby se požár rozšířil k blízkému prostranství, kde bylo uskladněno asi 35 plastových kubíkových IBC kontejnerů s různými chemikáliemi. Těsně před tři čtvrtě na osm byla operačnímu středisku ohlášena lokalizace.

V dopoledních hodinách byla na místo povolána technika na rozhrabování a překládání hromady žhnoucí dřevěné hmoty, kterou jednotky postupně prolévaly vodou. Ta byla kyvadlově dovážena od hydrantu v nedaleké elektrárně. Hasební práce ukončil velitel zásahu kolem třinácté hodiny, kdy také nahlásil likvidaci požáru.

Na kontrolu požářiště zůstala na místě dobrovolná jednotka z Hřebče, která v odpoledních hodinách celou hromadu preventivně prolila vodou. K výši škody se majitel zatím nevyjádřil, Jako příčinu vzniku požáru uvedl vyšetřovatel neprokázané zavinění.

Foto: HZS SČK

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG