Dělníka ve sklepě bytového domu v Třebechovicích pod Orebem zavalila padající zeď. Na místě zemřel | Týdeník Policie

Dělníka ve sklepě bytového domu v Třebechovicích pod Orebem zavalila padající zeď. Na místě zemřel

Dělníka ve sklepě bytového domu v Třebechovicích pod Orebem zavalila padající zeď. Na místě zemřel

Tři jednotky hasičů byly povolány k nahlášené události do Hradecké ulice v Třebechovicích pod Orebem, kde mělo dojít ve sklepních prostorech bytového domu k závalu osoby.

Průzkumem hasiči zjistili, že na muže spadla jedna z nosných zdí a že celý prostor je nestabilní. Na místo události byl povolán také statik, podle jehož pokynů hasiči pracovali a pažili celý prostor. Ve sklepě bylo nutné stabilizovat celou přístupovou cestu k místu závalu, aby nedošlo k dalšímu zhroucení zdí a aby bylo místo zásahu pro všechny zasahující hasiče a záchranáře bezpečné.

Když se dostali hasiči až k místu závalu, bylo zjištěno, že část nosné zdi je velmi nestabilní a další pobyt zasahujících osob v místě by byl vysoce riskantní. Proto byly práce na nezbytně nutnou dobu ukončeny a byla vyžádána pomoc u Záchranného útvaru HZS ČR. Zavalený muž nepřežil.

Na místo zamířila těžká technika, a sice sací bagr a univerzální dokončovací stroj, tzv. UDS s příslušenstvím. Technika pomůže hasičům s rozebráním nestabilního stropu v místě závalu. To se nachází mimo půdorys bytového domu pod chodníkem, proto není narušena statika domu.

Od dopoledních hodin zasahovali na místě události profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a JSDH Třebechovice pod Orebem a Týniště nad Orlicí. Na místě byla z centrální stanice také speciální technika – technický automobil a technický kontejner, která je vybavena prostředky určenými pro daný typ události. Vozidlo i kontejner jsou vybaveny například množstvím vzpěr, výdřev i hydraulického nářadí, které se využívají pro stabilizaci zavalených prostor.

Foto: HZS KHK + JSDH Týniště nad Orlicí

Ostravští kriminalisté pátrají po přepadeném muži

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v ...

Ostravští kriminalisté prověřují zločin loupeže, kterého se dopustil dosud neustanovený pachatel dne 08. 12. 2019 v čase okolo 21:35 hodin v Ostravě - Mariánských Horách na ulici 28. října, na ...

Řidička Dacie dostala ve Vrchlabí smyk a s vozem se převrátila přes střechu

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. ...

Ve čtvrtek 12. prosince vyjížděli policisté k havárii osobního vozidla Dacia Sandero, která se stala krátce po 17. hodině mezi obcemi Strážné a Vrchlabí na silnici č. III/2956. Podle ...

Size: XS SM MD LG