Do Ostravy zavítala Slavia Praha, do bezpečnostního opatření byli zapojeni policisté z pěti krajů | Týdeník Policie

Do Ostravy zavítala Slavia Praha, do bezpečnostního opatření byli zapojeni policisté z pěti krajů

Do Ostravy zavítala Slavia Praha, do bezpečnostního opatření byli zapojeni policisté z pěti krajů

V neděli 19. května zavítali do Ostravy, na zápas s domácím Baníkem, fanoušci pražské Slavie. Do Ostravy se dopravili speciálně vypraveným vlakem, a to v počtu několika stovek lidí.

Moravskoslezští policisté přijali adekvátní bezpečnostní opatření. Do toho byli zapojeni policisté z pěti krajů. Kromě policistů z obvodních oddělení, Oddělení hlídkové služby, Oddělení železniční policie, Dopravního inspektorátu, kriminalistů, psovodů, či policistů z SPJ Moravskoslezského kraje, byli do opatření zapojeni také policisté z Pořádkové jednotky Olomouc, z Oddělení služební hipologie Zlín, Speciální pořádkové jednotky Jihomoravského kraje (včetně vozu se zařízením LRAD) a Speciální pořádkové jednotky z Prahy (doprovod fanoušků Slavie vlakem), či Oddělení metro (doprovod fanoušků vlakem). Nechyběli ani kriminalisté specializující se na divácké násilí a v neposlední řadě policisté z Antikonfliktního týmu. Policistům pomáhalo několik desítek strážníků MP Ostrava, včetně psovodů, strážníků z Jízdního oddílu, či strážníků ze Skupiny pořádkové služby MP Ostrava.

Mimo to čekali ještě na nádražích na trase průjezdu vlaku policisté z dalších dotčených krajů. Na opatření nechyběl ani vedoucí Odboru služby pořádkové policie z Moravskoslezského kraje, či krajský ředitel KŘP Moravskoslezského kraje.

Fanoušci pražské Slavie dorazili vlakem na nádraží Ostrava – Vítkovice okolo 14. hodiny. Za doprovodu policistů se posléze přesunuli na stadion. V průběhu pochodu byly k fanouškům směřovány zákonné výzvy, a to prostřednictvím zařízení LRAD ve vozidle SPJ Jihomoravského kraje.

Dopravu na trase pochodu odkláněli, řídili a regulovali dopravní policisté. Jejich kolegové z pořádkové policie pak dohlíželi na to, aby se fanoušci obou klubů nedostali do konfliktu.

I za pomocí psovodů a policistů a strážníků na koních se podařilo udržet fanoušky obou celků v uctivé vzdálenosti od sebe. Po zápase čekal na policisty stejný úkol – doprovodit fanoušky Slavie na nádraží a zabránit, aby mezi oběma tábory došlo k jakýmkoliv střetům.

Fanoušci Slavie Praha vyčkali v areálu stadionu do doby, než se většina fanoušků Baníku rozešla a rozjela do svých domovů. Poté se opět za policejní asistence vydali pěšky na nádraží.

Tam byl opět přistaven speciálně vypravený vlak, který krátce po 18. hodině odjel směrem na Prahu. V průběhu opatření nemuseli policisté řešit žádný vážnější, či větší konflikt.

Foto: Týdeník Policie

Fabie se po střetu s Hyundaiem u Zlonína rozpůlila o strom

Na silnici I/9 u obce Zlonín na Praze východ došlo ve středu večer k čelnímu střetu dvou osobních vozidel zn. Škoda ...

Na silnici I/9 u obce Zlonín na Praze východ došlo ve středu večer k čelnímu střetu dvou osobních vozidel zn. Škoda Fabia a Hyundai. Na místo okamžitě vyrazili policisté, hasiči i záchranáři. ...

Ústečtí kriminalisté dopadli ve spolupráci se zásahovou jednotkou trojici podezřelých, kteří měli mít na svědomí sérii loupeží

Krajským kriminalistům se v úterý podařilo dopadnout trojici osob, která má mít na svědomí čtyři loupežná přepadení ...

Krajským kriminalistům se v úterý podařilo dopadnout trojici osob, která má mít na svědomí čtyři loupežná přepadení v Ústeckém kraji a v Praze – benzinových čerpacích stanic v Bílině, Praze a ...

Kriminalisté dopadli podezřelého z přepadení benzínky v Karlových Varech

Karlovarští kriminalisté z oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže, kterého ...

Karlovarští kriminalisté z oddělení obecné kriminality zahájili trestní stíhání devětatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Obviněný měl dne 16. 9. ...

Na Florenci se vzájemně napadl partnerský pár, žena měla navíc v náručí dítě

Konflikt podpořený notnou dávkou alkoholu vyústil ve vzájemné napadení. Muž se ženou se „pobili“ u stanice metra. ...

Konflikt podpořený notnou dávkou alkoholu vyústil ve vzájemné napadení. Muž se ženou se „pobili“ u stanice metra. Žena navíc držela v náruči miminko, které tak bylo v ohrožení. Zákrok strážníků ...

Size: XS SM MD LG