Do Plzně dorazili fanoušci Baníku Ostrava, z nádraží na stadion je doprovodili policisté

Do Plzně dorazili fanoušci Baníku Ostrava, z nádraží na stadion je doprovodili policisté

V Plzni se v sobotu večer odehrálo fotbalové utkání mezi domácí Viktorií a ostravským Baníkem.

Do bezpečnostního opatření byli zapojeni policisté z Plzeňského kraje, včetně psovodů, krajské pořádkové jednotky, Zásahové jednotky, antikonfliktního týmu, dopravních policistů a mnohých dalších. Na pomoc jim dorazila Krajská pořádková jednotka z Jihočeského kraje a také Oddělení služební hipologie z Prahy. Policisté mimo jiné hlídkovali na čerpacích stanicích na příjezdu do Plzně.

Vlak s baníkovskými fanoušky dorazil na plzeňské nádraží se zpožděním. Ještě před jejich příjezdem stihli policisté vyřešit problém se skupinkou turistů z ciziny, kteří dělali nepořádek ve vlakové soupravě Pendolino. Rychlým přiběhnutím policistů z plzeňské Krajské pořádkové jednotky byli mladí muži zaskočeni. Policisté problém na místě vyřešili a cizinci pokračovali v cestě jiným vlakovým spojem.

Mezitím dorazil do Plzně vlak s ostravskými fanoušky. Do Plzně jich dorazilo cirka 700. Bezpečnost na nádraží i po trase ke stadionu zajišťovali policisté z pořádkových jednotek, společně s psovody a policisty na koních. Dopravu pak řídili dopravní policisté.

Poblíž stadionu byl pro případ potřeby připraven vodní stříkač a rovněž obrněný transportér plzeňské Zásahové jednotky.

Přesun ostravských fanoušků na stadion proběhl bez jediného problému. Dva přestupky evidují policisté pouze ze stadionu, a to v případě ostravského fanouška použití pyrotechniky a v případě plzeňského fanouška hození láhve na hrací plochu.

Po zápase doprovodili policisté ostravské fanoušky zpět na nádraží, odkud odjeli vlakem zpátky do Prahy a dále do Ostravy.

Foto: Týdeník Policie

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG