Dobrovolný hasič zkolaboval při výjezdu k požáru, život mu resuscitací zachránili jeho kolegové | Týdeník Policie

Dobrovolný hasič zkolaboval při výjezdu k požáru, život mu resuscitací zachránili jeho kolegové

Dobrovolný hasič zkolaboval při výjezdu k požáru, život mu resuscitací zachránili jeho kolegové

Bylo po 23. hodině, v pátek 26. října, když dobrovolným hasičům z Kralup nad Vltavou vyhlásilo Krajské operační a informační středisko poplach. Jednotka měla vyjet na běžný typ zásahu, požár odpadu.

Na hasičské zbrojnici se sešlo šest lidí, kteří se ihned převlékli a běželi k autu, aby mohli vyrazit pomoci svým profesionálním kolegům.

Při nastupování do vozu však ze zatím neznámých příčin jeden z hasičů zkolaboval a zůstal ležet v bezvědomí na zemi. Jeho kolegové začali okamžitě jednat. Výjezd zrušili a když u svého kolegy nenahmatali tep, začal jeden z nich s resuscitací. Další z dobrovolných hasičů si byl vědom toho, že Policie ČR disponuje Automatizovaným externím defibrilátorem. Okamžitě proto běžel pro pomoc.

Před hasičárnou pak spatřil hlídku dopravních policistů, které proto oslovil a dovedl je na hasičskou zbrojnici. Policisté poskytli dobrovolným hasičům svůj AED. Tou dobou už byli na cestě také záchranáři, které hasiči přivolali.

V resuscitaci pokračovali dobrovolní hasiči společně s policisty i s využitím AED. Svého kolegu pak předali do péče záchranářům, kteří jej po ošetření přepravili do nemocnice.

Dnes je již dobrovolný hasič zpátky doma, a to především díky duchapřítomnosti a skvěle odvedené resuscitaci svých kolegů.


Hasiči v Beskydech zachraňovali koloucha, který spadl do vodoměrné šachtice

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde ...

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 21.8.2019 odpoledne v beskydské obci Bílá (okres Frýdek-Místek), kde skončil v těsném vězení vodoměrné šachtice poměrně statný, ale několika hodinami ...

Zloděj okradl zloděje, ten pak přišel bosý na policejní služebnu

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl ...

Vše začalo oznámením šestnáctiletého mladíka o násilném odcizení mobilního telefonu, batohu a bot. Tyto věci měl oznamovateli odcizit pod pohrůžkou násilí neznámý muž, kterému chtěl původně ...

Myslel si, že mu babička nekoupí nový mobil, a tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci ...

Ostravští kriminalisté se čas od času setkávají s případy, u kterých po prověření konstatují, že se jedná o fikci oznamovatele. Tito kolikrát velmi barvitě a podrobně policistům popisují trestnou ...

Policisté pátrají po muži, který poškodil lak na zaparkovaných autech, nepoznáte ho?

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. ...

Policisté z místního oddělení Vokovice pracují na objasnění případu, který se stal ve Vokovické ulici v Praze 6. Neznámý muž tam chvilku před polednem poškodil neznámým předmětem lak u dvou ...

Size: XS SM MD LG