Dodávka v zúžení na D1 narazila zezadu do kamionu, záchranné složky se na místo dostávaly velmi těžce | Týdeník Policie

Dodávka v zúžení na D1 narazila zezadu do kamionu, záchranné složky se na místo dostávaly velmi těžce

Dodávka v zúžení na D1 narazila zezadu do kamionu, záchranné složky se na místo dostávaly velmi těžce

Na 61. kilometru dálnice D1, ve směru na Brno, došlo v zúžení k dopravní nehodě dodávky s vlekem a kamionu.

Řidič dodávky ze zatím neznámých příčin narazil zezadu do kamionu jedoucího před ním. Po nehodě zůstal v dodávce zaklíněn spolujezdec, celkem pak byli zraněni čtyři lidé.

Na místo ihned vyjely dvě jednotky hasičů z Vlašimi a ze Zruče nad Sázavou, dále posádky záchranné služby a také dálniční policisté. Vzhledem k tomu, že k nehodě došlo v zúžení, byl příjezd složek IZS velmi komplikovaný, především pak pro velké hasičské vozy.

Řidiči však, ačkoliv by rádi, neměli hasičům kam uhnout. V zúžení neměli dostatek prostoru.

Vlašimská jednotka se k nehodě nemohla vozem dostat. Hasiči proto vzali potřebné nářadí, včetně hydraulické vyprošťovací sady, a k místu nehody zamířili pěšky. Mezitím byly na místo vyslány dva vrtulníky, LZS Kryštof 01 se záchranáři na palubě a vrtulník Letecké služby Policie ČR s hasiči – leteckými záchranáři a potřebným vybavením pro vyprošťování na palubě.

Hasiči se ještě před příletem policejního vrtulníku dostali na místo nehody rychlým zásahovým automobilem a pěšky. Vrtulník byl proto cestou odvolán.

Vrtulník se záchranáři na palubě pak na místě nehody přistál a jeho posádka po ošetření transportovala se zlomeninou stehenní kosti do motolské nemocnice v Praze. Při nehodě byli zraněni další tři lidé, včetně ženy, která utrpěla středně těžká zranění a po ošetření byla sanitkou převezena do motolské nemocnice. Další dva, lehce zranění účastníci nehody, skončili v benešovské nemocnici.

Okolnosti vzniku nehody vyšetřují dálniční policisté.

Foto: Týdeník Policie

Muži má někdo neustále zasílat nevyžádané zboží a prozvánět ho. Policie hledá možného důležitého svědka

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho ...

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho docházet již od počátku září loňského roku do současné doby. Na počátku září ...

Policisté si v Karlových Varech slavnostně převzali 30 nových služebních vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ...

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního ...

Cizinec řídil pod vlivem alkoholu. Jeho spolujezdec se pokoušel podplatit policisty

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před ...

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před 23. hodinou. Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí ...

Size: XS SM MD LG