Dodávka v zúžení na D1 narazila zezadu do kamionu, záchranné složky se na místo dostávaly velmi těžce | Týdeník Policie

Dodávka v zúžení na D1 narazila zezadu do kamionu, záchranné složky se na místo dostávaly velmi těžce

Dodávka v zúžení na D1 narazila zezadu do kamionu, záchranné složky se na místo dostávaly velmi těžce

Na 61. kilometru dálnice D1, ve směru na Brno, došlo v zúžení k dopravní nehodě dodávky s vlekem a kamionu.

Řidič dodávky ze zatím neznámých příčin narazil zezadu do kamionu jedoucího před ním. Po nehodě zůstal v dodávce zaklíněn spolujezdec, celkem pak byli zraněni čtyři lidé.

Na místo ihned vyjely dvě jednotky hasičů z Vlašimi a ze Zruče nad Sázavou, dále posádky záchranné služby a také dálniční policisté. Vzhledem k tomu, že k nehodě došlo v zúžení, byl příjezd složek IZS velmi komplikovaný, především pak pro velké hasičské vozy.

Řidiči však, ačkoliv by rádi, neměli hasičům kam uhnout. V zúžení neměli dostatek prostoru.

Vlašimská jednotka se k nehodě nemohla vozem dostat. Hasiči proto vzali potřebné nářadí, včetně hydraulické vyprošťovací sady, a k místu nehody zamířili pěšky. Mezitím byly na místo vyslány dva vrtulníky, LZS Kryštof 01 se záchranáři na palubě a vrtulník Letecké služby Policie ČR s hasiči – leteckými záchranáři a potřebným vybavením pro vyprošťování na palubě.

Hasiči se ještě před příletem policejního vrtulníku dostali na místo nehody rychlým zásahovým automobilem a pěšky. Vrtulník byl proto cestou odvolán.

Vrtulník se záchranáři na palubě pak na místě nehody přistál a jeho posádka po ošetření transportovala se zlomeninou stehenní kosti do motolské nemocnice v Praze. Při nehodě byli zraněni další tři lidé, včetně ženy, která utrpěla středně těžká zranění a po ošetření byla sanitkou převezena do motolské nemocnice. Další dva, lehce zranění účastníci nehody, skončili v benešovské nemocnici.

Okolnosti vzniku nehody vyšetřují dálniční policisté.

Foto: Týdeník Policie

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG