Dopravní policisté v Jihomoravském kraji nově využívají „zabavený“ vůz Audi RS6

Dopravní policisté v Jihomoravském kraji nově využívají „zabavený“ vůz Audi RS6

Od prosince roku 2018 mají policisté z Oddělení silničního dohledu na KŘP Jihomoravského kraje, k dispozici „nový“ služební vůz.

Jedná se o vozidlo Audi RS6, rok výroby 2009. Vozidlo má najeto zhruba 48 tisíc kilometrů a na Oddělení silničního dohledu bylo přiřazeno 20. prosince 2018.

Jedná se o vozidlo, které propadlo státu, tedy o takzvanou „zabavenku“. žádná jiná státní instituce o vozidlo neprojevila zájem, a tak si jej Policie ČR převzala k užívání pro potřeby „krajské dopravky“.

Vůz má desetiválcový motor (dvě řady do V) o výkonu 426 kW (580 koní), biturbo, maximální rychlost 280 km/hod a stálý pohon všech kol quattro. Vozidlo je osazeno červeno-modrými majáky.

Dopravní policisté napříč republikou si již dříve přebírali služební vozidla od Ochranné služby, Audi A6. Tento vůz Audi RS6 je však podle našich informací u dopravní policie jediným svého typu.

Nezbývá, než jihomoravským policistům popřát spoustu šťastně najetých kilometrů.

Za základní informace k vozidlu děkujeme Krajskému ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Foto: Policie ČR

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG