Drogovou problematiku v centru Prahy řeší tým Krystal, od začátku roku zadržel 106 lidí | Týdeník Policie

Drogovou problematiku v centru Prahy řeší tým Krystal, od začátku roku zadržel 106 lidí

Drogovou problematiku v centru Prahy řeší tým Krystal, od začátku roku zadržel 106 lidí

Celkem 106 osob, z toho 104 dealerů drog zadržel od začátku letošního roku tým Krystal, který v centru Prahy bojuje proti drogové kriminalitě.

Mezi zadrženými jsou nejčastěji cizinci, převážně z afrických zemí. Mezi nejčastěji zajištěné drogy pak patří marihuana a kokain. Místem s největšími problémy s drogami je Václavské náměstí.

„Hlavním cílem této unikátní spolupráce (tým Krystal) několika složek v rámci Policie České republiky bylo zvýšit pocit bezpečí lidí v centru hlavního města Prahy. Zaměřili jsme se na drobnou kriminalitu, konkrétně na dealery drog. Za posledních osm měsíců se nám podařilo výrazně snížit počet těchto osob na Václavském náměstí,“ uvedl na tiskovém brífinku ředitel pražské policie Tomáš Lerch.

Podle pražského krajského ředitele se v případě dealerů jedná převážně o cizince, primárně pak z afrických zemí. Někteří zde mají krátkodobý, jiní dlouhodobý pobyt. Výjimkou nejsou ani žadatelé o azyl v jiných zemích EU.

Mimo základní fungování týmu proběhlo v centru metropole v průběhu roku 2019 celkem 48 bezpečnostních akcí, při kterých policisté zkontrolovali více než 13 tisíc lidí a více než 4,5 tisíce automobilů.

Podle velitele OHS Praha I. Jana Kloubka se v případě dealerů často jedná o fyzicky zdatné lidi ve věku 20 až 40 let. Když pak podle něj takový dealer spolkne tři gramy kokainu, mají s jeho pacifikací problém i tři policisté. „Stává se, že na tom člověku ležíme ve třech, snažíme se mu nasadit pouta a on se s námi na zádech zvedne a snaží se nás setřást,“ uvádí Jan Kloubek.

Dealeři podle něj schovávají drogy na intimní místa, do vlasů, či různě do oděvů.

Práci v týmu Krystal popsal šéf policie z Prahy I. Aleš Benedikt. Podle něj v týmu spolupracují zkušení kriminalisté s mladými nadšenými policisty, ať už z Oddělení hlídkové služby, či cizinecké policie. Při zadržení pak velmi často pomáhá kamerový systém, u kterého sedí členové týmu.

Foto: Policie ČR

Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG