Dvě realizace na středočeské drogové scéně, zásahová jednotka se na místo dostala vrtulníkem

Dvě realizace na středočeské drogové scéně, zásahová jednotka se na místo dostala vrtulníkem

Během jednoho měsíce uskutečnili středočeští kriminalisté dvě úspěšné realizace. První z nich proběhla ve středu 16. ledna 2019, kdy kriminalisté provedli realizaci drogové trestné činnosti spočívající ve výrobě metamfetaminu v bývalém zemědělském areálu na Kolínsku.

Přímo při výrobě byli Zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Středočeského kraje zadrženi dva muži české národnosti ve věku 47 a 28 let, další muž české národnosti ve věku 27 let byl zadržen mimo objekt.

Přímo v objektu bylo zajištěno kompletní zařízení sloužící k výrobě metamfetaminu („varna“). Při dalších domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor a pozemků provedených na území Prahy a v okrese Praha-východ byla zajištěna další kompletní varna metamfetaminu, již hotový vyrobený metamfetamin, množství výpočetní a komunikační techniky a finanční hotovost ve výši cca 1 000 000 Kč.

Po provedeních těchto prvotních úkonů bylo zahájeno trestní stíhání všech tří mužů pro zločin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Nejstarší muž je stíhán vazebně, proti zbylým dvou mužům je vyšetřování vedeno na svobodě. V případě odsouzení hrozí všem trest odnětí svobody v délce trvání 2 roky až 10 let.

Druhou realizaci policisté provedli 12. února 2019 v okresech Praha-západ, Praha – východ a Benešov, kde docházelo k pěstování konopí setého a jeho následném sušení a distribuci. V dopoledních hodinách byli zásahovou jednotkou zadrženi tři muži české národnosti ve věku 36 a 37 let. Na zadržení jednoho z nich se s ohledem na komplikovanou přístupovou cestu podílela i Letecká služba PČR.

Ihned po zadržení podezřelých bylo provedeno celkem 5 domovních prohlídek a 5 prohlídek jiných prostor a pozemků, při nichž bylo zajištěno mimo jiné cca 2600 rostlin konopí setého, cca 6 kg rostlinné sušiny konopí připravené k distribuci, finanční hotovost v celkové výši cca 2 300 000 Kč a 900 Eur a komponenty sloužící k pěstování konopí a přípravě finálního produktu. Zároveň byly zajištěny 2 rodinné domy, 4 motorová vozidla a peněžní prostředky na bankovních účtech, a to jako nástroje a výnosy trestné činnosti.

O den později bylo zahájeno trestní stíhání všech tří zadržených pro zločin Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce trvání 8 až 12 let. Dva z obviněných jsou vyšetřováni vazebně, třetí muž byl po zahájení trestního stíhání a provedení nezbytných úkonů propuštěn na svobodu.

Foto: Policie ČR

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG