Zástupce společnosti sídlící v Chrudimi nahlásil na policii podezření z podvodu. Zaměstnanci společnosti totiž zjistili, že někdo nejspíše získal přístupové údaje do obchodní zóny a díky nim učinil celkem 17 objednávek zboží v celkové výši 1,4 milionu korun. Chrudimští kriminalisté se ihned začali událostí intenzivně zabývat a zjistili, že některé objednávky ještě nebyly doručeny.
Zjistili si místa předání objednávek, na kterých hned druhý den od oznámení zadrželi dva podezřelé muže, které následně obvinili z trestných činů podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací.
Oba obvinění muži shodně uvedli, že se vzájemně neznají a k uživatelskému jménu a heslu se dostali náhodně ve vláknu na komunikační aplikaci. Za pomoci zjištěných přístupových údajů se přihlásili do obchodní zóny poškozené společnosti. Každý prvně provedl jednu objednávku v nižší hodnotě takzvaně na zkoušku. Objednané zboží si poté vyzvedli v Praze.
Jelikož s jídlem roste chuť, tak po první úspěšné objednávce nemeškali a provedli další, větší objednávky. Sedmadvacetiletý muž učinil celkem 4 objednávky elektroniky za téměř 300 tisíc korun, ze kterých se policistům podařilo zajistit zboží v hodnotě přes 200 tisíc. Druhý dvaatřicetiletý obviněný během dvou týdnů stihl 13 objednávek za více než 1,1 milionu korun. Z toho kriminalisté zajistili elektroniku v hodnotě přes 350 tisíc korun. Ostatní mobilní telefony, tablety, notebooky a další elektroniku ve většině případů obratem prodávali a získané peníze použili pro vlastní potřebu.
Mladšímu muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až 5 let. Staršímu a zároveň „pilnějšímu“ hrozí vzhledem k výši škody až 8 let za mřížemi.