Fanoušci Baníku Ostrava šli na stadiony Sparty pochodem, policie připravila adekvátní bezpečnostní opatření

Fanoušci Baníku Ostrava šli na stadiony Sparty pochodem, policie připravila adekvátní bezpečnostní opatření

V neděli odpoledne proběhlo na fotbalovém stadionu na pražské Letné fotbalové utkání mezi Spartou Praha a Baníkem Ostrava. Očekával se příjezd až několika tisíců fanoušků ostravského celku, a tak policie připravila na tento rizikový zápas adekvátní bezpečnostní opatření.

Do Prahy dorazili Baníkovci speciálním vlakem, ten vyrazil z Bohumína a po 14. hodině dojel na nádraží v Holešovicích. Při přesunu vlakem dohlíželi na ostravské fanoušky policisté z Moravskoslezského kraje.

V odpoledních hodinách zasahovalo družstvo Krajské pořádkové jednotky u letenského stadionu, kde zkolaboval muž. Policisté mu poskytli první pomoc a na místo přivolali záchranáře, kterým muže předali do jejich péče.

Na nádraží v pražských Holešovicích si je pak převzali pražští policisté. Do bezpečnostního opatření byly zapojeny nejen běžné hlídky z místních oddělení, Oddělení hlídkové služby, PMJ Praha, Cizinecké policie, Dopravních inspektorátů, Oddělení řízení dopravy a dalších, ale také policisté z Oddělení služební kynologie, Oddělení služební hipologie, policisté ze Speciální pořádkové jednotky, Krajské pořádkové jednotky, kriminalisté, policisté z antikonfliktního týmu, či posádka vrtulníku Letecké služby Policie ČR. Vrtulník celkově monitoroval celou situaci ze vzduchu.

Fanoušci Baníku vyrazili na Letnou pochodem. Na celý pochod dohlíželi policisté, kteří také zajistili, aby se k sobě nedostali fanoušci obou celků. Pochod proběhl bez větších problémů.

Na Letné byl v případě potřeby připraven vodní stříkač. Policistům z SPJ a KPJ asistovali policisté na koních i psovodi se služebními psy. V několika případech policisté pouze umravnili fanoušky, kteří například lepili samolepky na zaparkované auto. Pod dohledem policistů pak takoví lidé museli samolepky odlepit.

V průběhu opatření byli do začátku utkání zajištěni dva fanoušci pro podezření z přestupkového jednání. Jeden fanoušek se měl údajně maskovat, druhý pak po policistech hodil kelímek s pivem. Obecně lze opatření do začátku utkání označit za prakticky bezproblémové.

Foto: Týdeník Policie

Skútrista se ve Střítěži nad Bečvou střetl s traktorem

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké ...

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké zranění. Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k páteční ...

Opilá motorkářka bez přilby se u Luhačovic čelně střetla s protijedoucí Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního ...

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle ...

Řidič Passatu se na přejezdu ve Vrchlabí střet s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce ...

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce vlaku s osobním vozidlem VW Passat. Podle prvotního šetření řidič vozidla s ...

V centru Prahy měl u dětského hřiště onanovat muž, podezřelého dopadli strážníci ještě s rozepnutým poklopcem

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na ...

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na zadržení má také operátor kamerového systému. Tlustý zlatý řetěz kolem krku, ...

Size: XS SM MD LG