Od 15 hodin se v neděli v pražské O2 Aréně odehrálo hokejové utkání mezi pražskou Spartou a brněnskou Kometou. Na dlouho očekávaný zápas dorazily do Prahy stovky fanoušků hostujícího celku.
Na zápas se s předstihem připravila také pražská policie, která připravila adekvátní bezpečnostní opatření. Do toho byli zapojeni nejen policisté běžné pořádkové služby, ale také dopravní policisté, kriminalisté, psovodi, policisté z Krajské pořádkové jednotky i Speciální pořádkové jednotky.

Fotbalovému fanouškovi měli ukrást cestou ze zápasu šálu, spravedlnosti se domáhal s mačetou v ruce na recepci hotelu
Fanoušci hostujícího celku se sešli před budovou nádraží v Libni, kam většina z nich přicestovala vlakem.
Před budovou nádraží odpálili fanoušci několik světlic, či dýmovnic. Poté se vydali pochodem k O2 Aréně. Policisté zajistili jeden jízdní pás, který vyhradili stovkám fanouškům tak, aby bezpečně došli až k hokejové hale.