Hasiči ze šesti pražských stanic likvidovali požár budovy bývalého rozhlasu na Žižkově

Hasiči ze šesti pražských stanic likvidovali požár budovy bývalého rozhlasu na Žižkově

Ráno 21.10.2018 ve 4:01 hodin vyjela centrální, strašnická, krčská, holešovická a smíchovská stanice a chemická služba z Petřin k požáru ve vybydlené budově v Jeseniově ulici (nejedná se o sociální centrum Klinika). Volání zaměstnala i tísňové linky 112 v jiných krajích.

Na místě hasiči nasadili celkem 4 C proudy, pracovali v dýchací technice a převážně z výškové techniky. Pro vstup do objektu a likvidaci požáru použili motorové pily a 2 zařízení Cobra. Rozloha zasažené části byla 80 x 20 m. V objektu byly nalezeny celkem 4 osoby, z toho 2 byly předány do péče ZZS HMP.

Během zásahu byl v okolí cítit zápach po spáleninách. Chemická služba přeměřila koncentrace v areálu Vinohradské nemocnice, naměřené hodnoty nepřekročily nebezpečnou mez. Stejné měření proběhlo v ul. Vinohradská a okolí metra Želivského se stejným výsledkem.

Kvůli časové náročnosti zásahu proběhlo střídání jednotek. Lokalizace požáru byla ohlášena v 08:16 hodin.

Foto: HZS Praha

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG