Hasičům, kteří budou jako první u muničního skladu, daroval Pardubický kraj novou termokameru

Hasičům, kteří budou jako první u muničního skladu, daroval Pardubický kraj novou termokameru

V úterý 27. ledna po zasedání Bezpečnostní rady Pardubického kraje předal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický krajskému řediteli hasičů plk. Miroslavu Kvasničkovi termokameru.

Zastupitelé koncem roku 2014 schválili nákup daru pro hasiče v hodnotě 240 tisíc korun. Termokamera, kterou zakoupil hasičům Pardubický kraj, poputuje na stanici do Poličky. Ta je nedaleko areálu v Květné, kam bude přepravena munice z Vrbětic.

Termokamera je neocenitelným nástrojem hasičů pro životně důležitou orientaci v situacích, kdy oheň, kouř a tma ztěžují jakoukoli jinou navigaci. Vyhledávání a záchrana jsou tak díky kameře podstatně snazší a bezpečnější.

Tato kamera je spolehlivá i v těch nejdrsnějších a nejnáročnějších podmínkách. Má téměř nezničitelné pouzdro, je odolná proti teplu a snadno snese mechanická namáhání při používání. Kamery jsou odolné i vůči vodě, prachu a lze ji používat i ve výbušném prostředí.

„Tato kamera dokonce umožňuje „vidět za roh“. Když hasič otevře dveře a než vstoupí do místnosti, lze získat rychlý a spolehlivý „první pohled“,“ říká kpt. Ing. Vít Preussler, hlavní chemik HZS Pardubického kraje. Pro hasiče má tato kamera ještě další výhodu – obsluhovat lze kameru jen jednou rukou a druhou ruku budou mít hasiči vždy volnou.

Stejný typ termokamery již hasiči mají od srpna 2014 díky projektu „Pořízení moderní techniky, technologií a věcných prostředků Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje pro efektivní zásah na mimořádné události a zlepšení podmínek na místě zásahu“ na stanicích v Pardubicích, Chrudimi, Ústí nad Orlicí, ve Svitavách a Vysokém Mýtě.

Foto: HZS PAK

Skútrista se ve Střítěži nad Bečvou střetl s traktorem

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké ...

V pátek ráno v obci Střítež nad Bečvou došlo ke srážce muže na skútru a traktoru. Motocyklista utrpěl těžké zranění. Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace k páteční ...

Opilá motorkářka bez přilby se u Luhačovic čelně střetla s protijedoucí Octavií

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního ...

V pátek po devatenácté hodině došlo v Pozlovicích u Luhačovic k závažné dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla Škoda Octavia zaviněné vysokým množstvím alkoholu, které kolovalo v těle ...

Řidič Passatu se na přejezdu ve Vrchlabí střet s vlakem, nehoda se obešla bez zranění

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce ...

V pátek 19. července krátce po 17. hodině došlo na železničním přejezdu v ulici K Mlékárně ve Vrchlabí ke srážce vlaku s osobním vozidlem VW Passat. Podle prvotního šetření řidič vozidla s ...

V centru Prahy měl u dětského hřiště onanovat muž, podezřelého dopadli strážníci ještě s rozepnutým poklopcem

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na ...

Díky přesnému popisu oznamovatelky zadržela hlídka strážníků podezřelého muže během pár minut. Velký podíl na zadržení má také operátor kamerového systému. Tlustý zlatý řetěz kolem krku, ...

Size: XS SM MD LG