Celkem se u požáru gumárny u Bělčic na Benešovsku vystřídalo 34 hasičských jednotek, ať už profesionálních, dobrovolných, nebo podnikových. Pomáhal kombinovaný hasící automobil, byly povolány různé kontejnerové automobily, výšková technika, cisternové automobily a mnoho dalších.
Hasiči na místě zasahovali celou noc. Ve čtvrtek dopoledne, v 9:40, mohl velitel zásahu konečně ohlásit na operační středisko „Lokalizace!“. Požár se podařilo po více než 17 hodinách dostat plně pod kontrolu.

Kvůli požáru gumárny u Ostředku byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu
Hasičům navíc pomáhají celý čtvrtek jejich kolegové ze Záchranných útvarů Hlučín, Jihlava a Zbiroh. Po osmé hodině mohl velitel zásahu zredukovat zasahující jednotky. Veškeré dobrovolné jednotky odeslal zpět na jejich základny s tím, že u požáru již zůstanou pouze profesionální hasiči. Zásah i nadále probíhal dvěma vodními proudy, včetně pěny.
Na místo během dne dorazil krajský vyšetřovatel HZS SČK a také experti z TÚPO. Halu již prohlédl statik, s největší pravděpodobností bude muset být zbourána.