Havířov zasáhla silná bouřka s krupobitím, zaměstnala množství hasičských jednotek | Týdeník Policie

Havířov zasáhla silná bouřka s krupobitím, zaměstnala množství hasičských jednotek

Havířov zasáhla silná bouřka s krupobitím, zaměstnala množství hasičských jednotek

Celkem 34 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, z toho 24 z okresu Karviná a 10 z okresu Ostrava-Město s moderními dopravními automobily Mercedes Sprinter z peněz EU, zasahovalo od středečního odpoledne 1.6.2016 někdy i přes středeční půlnoc v Havířově (okres Karviná) a jeho městských částech po silné bouřce a vydatných deštích. Šlo především o desítky čerpání vody, ale také několik vyprošťování vozidel z vodních lagun, čištění ucpaných kanálů a střešních okapů a likvidaci několika popadaných stromů.

Voda zaplavila desítky sklepů, garáží a nebytových prostor, vytvářela velké vodní laguny, kde skončilo několik vozidel, včetně autobusu. I ten museli hasiči vyprostit. Události se obešly bez zranění.

Největší nasazení jednotek na jednom místě bylo zřejmě v Nemocnici s poliklinikou Havířov, kde jednak voda zatopila sklepení a suterén, včetně místností, jednak voda ze střechy pronikla až na Jednotku intenzivní péče ve 3. patře objektu. Zaměstnanci nemocnice odtud museli evakuovat 7 pacientů. Hasiči zde čerpali vodu (mj. průmyslovými vysavači) a uklízeli nepořádek po dešti několik hodin.

Oficiálně je evidována více než stovka výjezdů na území Havířova od středeční 15. hodiny do půlnoci kvůli nepříznivému počasí. Podle velitele řídícího štábu, který byl zřízen na hasičské stanici HZS MSK v Havířově, přitom znamenal téměř každý evidovaný výjezd i několik zásahů. Zasahovalo zde kolem 150 hasičů ze 34 jednotek.

V řídícím štábu zde fungovali mj. velitelé všech pěti stanic HZS MSK v okrese Karviná (Karviná, Havířov, Bohumín, Orlová a Český Těšín). Při řízení zásahové činnosti je podporovalo i mobilní operační středisko HZS MSK, které má všechny chytré technologie jako v „kamenném“ Integrovaném bezpečnostním centru Moravskoslezského kraje v Ostravě.

Podobně jako v úterý 31.5.2016 večer do Kopřivnice, kde byly přívalové deště a hodně čerpání vody, i o den později vyjelo do Havířova několik ostravských jednotek dobrovolných hasičů, které nedávno dostaly moderní dopravní automobily Mercedes Sprinter i s výkonnými čerpadly.

Foto: Deník.cz + FOTO: Petra Rakovská

Opilý senior se zákazem řízení naboural s Daewoo zezadu do kamionu

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. ...

K dopravní nehodě na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod došlo dne 17. září 2019 v 13:00 hodin. Sedmašedesátiletý řidič osobního automobilu Daewoo Kalos jedoucí ve směru od obce ...

Mladého muže postihly u stanice metra v Praze křeče, při pádu si poranil hlavu

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali ...

Mladého muže postihl záchvat křečí, při pádu si poranil hlavu. Strážníci mu poskytli první pomoc a přivolali záchranáře. Při běžné hlídkové činnosti v okolí stanice metra Vltavská si hlídka ...

Řidič alternativní přepravní služby nedokázal strážníkům na pražském letišti předložit doklady taxislužby, navíc má vysloven platný zákaz řízení

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí ...

Řidič alternativní přepravní služby dopravil cestující na letiště i přes vydaný zákaz řízení. Strážníci ho naštěstí odhalili. Při kontrole areálu Letiště Václava Havla v Praze si strážníci z ...

Size: XS SM MD LG