Havířov zasáhla silná bouřka s krupobitím, zaměstnala množství hasičských jednotek | Týdeník Policie

Havířov zasáhla silná bouřka s krupobitím, zaměstnala množství hasičských jednotek

Havířov zasáhla silná bouřka s krupobitím, zaměstnala množství hasičských jednotek

Celkem 34 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, z toho 24 z okresu Karviná a 10 z okresu Ostrava-Město s moderními dopravními automobily Mercedes Sprinter z peněz EU, zasahovalo od středečního odpoledne 1.6.2016 někdy i přes středeční půlnoc v Havířově (okres Karviná) a jeho městských částech po silné bouřce a vydatných deštích. Šlo především o desítky čerpání vody, ale také několik vyprošťování vozidel z vodních lagun, čištění ucpaných kanálů a střešních okapů a likvidaci několika popadaných stromů.

Voda zaplavila desítky sklepů, garáží a nebytových prostor, vytvářela velké vodní laguny, kde skončilo několik vozidel, včetně autobusu. I ten museli hasiči vyprostit. Události se obešly bez zranění.

Největší nasazení jednotek na jednom místě bylo zřejmě v Nemocnici s poliklinikou Havířov, kde jednak voda zatopila sklepení a suterén, včetně místností, jednak voda ze střechy pronikla až na Jednotku intenzivní péče ve 3. patře objektu. Zaměstnanci nemocnice odtud museli evakuovat 7 pacientů. Hasiči zde čerpali vodu (mj. průmyslovými vysavači) a uklízeli nepořádek po dešti několik hodin.

Oficiálně je evidována více než stovka výjezdů na území Havířova od středeční 15. hodiny do půlnoci kvůli nepříznivému počasí. Podle velitele řídícího štábu, který byl zřízen na hasičské stanici HZS MSK v Havířově, přitom znamenal téměř každý evidovaný výjezd i několik zásahů. Zasahovalo zde kolem 150 hasičů ze 34 jednotek.

V řídícím štábu zde fungovali mj. velitelé všech pěti stanic HZS MSK v okrese Karviná (Karviná, Havířov, Bohumín, Orlová a Český Těšín). Při řízení zásahové činnosti je podporovalo i mobilní operační středisko HZS MSK, které má všechny chytré technologie jako v „kamenném“ Integrovaném bezpečnostním centru Moravskoslezského kraje v Ostravě.

Podobně jako v úterý 31.5.2016 večer do Kopřivnice, kde byly přívalové deště a hodně čerpání vody, i o den později vyjelo do Havířova několik ostravských jednotek dobrovolných hasičů, které nedávno dostaly moderní dopravní automobily Mercedes Sprinter i s výkonnými čerpadly.

Foto: Deník.cz + FOTO: Petra Rakovská

Na Šumpersku proběhla kontrolní akce na dodržování zákona o zaměstnanosti

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 ...

​Olomoučtí celníci kontrolovali dodržování zákona o zaměstnanosti v oblasti regionu Šumpersko a zjistili 31 porušení. Koncem ledna provedli příslušníci Celního úřadu pro Olomoucký kraj ...

Policisté museli odložit vyšetřování nebezpečného předjíždění na Jičínsku

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti ...

Jičínští dopravní policisté v těchto dnech odložili věc dopravního přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. I přes jeho intenzivní šetření a odborná zkoumání zajištěného ...

Moravskoslezští záchranáři si převzali patnáct nových vozidel

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních ...

Záchranáři ZZS MSK uvedli v úterý 18. února 2020 slavnostně do provozu patnáct nových, plně vybavených, sanitních vozidel. Slavnostního setkání a tiskové konference se v areálu IZS v ...

Pod vlivem drog a se zákazem řízení ujížděl pražským strážníkům i přesto, že měl v autě tříleté dítě

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla ...

Pod vlivem drog, se zákazem řízení a s 3 letým synem ujížděl hlídce strážníků 28 letý muž. V autě si ho všimla hlídka strážníků, která ho pár hodin předtím řešila za jiný přestupek a z lustrace ...

Size: XS SM MD LG