Jedna nehoda, tři opilí řidiči… i takto to může vypadat v centru Prahy | Týdeník Policie

Jedna nehoda, tři opilí řidiči… i takto to může vypadat v centru Prahy

Jedna nehoda, tři opilí řidiči… i takto to může vypadat v centru Prahy

Vše začalo dramaticky vyhlížející nehodou, v rámci jejíhož prošetřování přijížděli další opilí řidiči policistům rovnou pod ruce.

Ke zmiňované dopravní nehodě Škody Octavie, lépe řečeno její havárii, došlo ve čtyři hodiny ráno dvaadvacátého srpna. Ke karambolu, při kterém třicetiletý řidič zjevně nezvládl své vozidlo, došlo na nájezdu z Dienzenhoferových sadů na Jiráskův most.

Řidič s Octavií narazil levým předním kolem do obrubníku středového ostrůvku, což auto vymrštilo do vzduchu a třikrát otočilo kolem jeho podélné osy. Poté auto dopadlo napříč přes oba protisměrné jízdní pruhy a skončilo ležet na střeše. Je jen dílem náhody, že po tomto akrobatickém „výkonu“ nebyl nikdo z tříčlenné osádky vozu zraněn.

Na místo se jako první dostavily policejní hlídky z místních oddělení Smíchov a Nové město, kdy policisté prioritně zjistili zdravotní stav pasažérů nabouraného vozidla a posléze zajišťovali celé místo události. To si do své kompetence následně převzali policisté oddělení dopravních nehod. Ti třicetiletého řidiče podrobili orientační dechové zkoušce, která byla pozitivní. Na displeji přístroje se totiž objevila hodnota dosahující téměř dvě promile alkoholu v dechu.

V době, kdy „nehodáři“ dokumentovali dopravní nehodu, zaznamenali policisté ze Smíchova, že kolem místa události projíždí opakovaně vozidlo Peugeot 208, jehož řidič se pokaždé pozdraví s pasažéry nabourané Octavie. Ve chvíli, kdy toto vozidlo projíždělo kolem již potřetí, ho policisté zastavili a řidiče zkontrolovali. I u něj zjistili přítomnost alkoholu v dechu, která v danou chvíli přesahovala jednu promile. To ale ještě nebyl všem řidičům „alkoholikům“ toho rána konec.

Opilý čtyřiatřicetiletý řidič Peugeotu musel nechat vozidlo, s ohledem na svůj stav, odstavené na místě kontroly, tedy na Jiráskově mostu. Klíčky od tohoto auta pak policisté předali řidičově spolujezdkyni, která sice nebyla pod vlivem alkoholu, ale neměla řidičák. Nicméně i tak bylo na ní zajistit odvoz vozu z mostu, například za pomoci neopilého kamaráda s „papíry“. Jenže slečna měla po boku v tu chvíli pouze kamaráda, který sice řidičák měl, ale zároveň byl také pod vlivem. Nicméně vyřešení vyvstalé situace už bylo na ní. Policisté pouze oba upozornili, že žádný z nich, tedy ani slečna a ani její kamarád nesmí motorové vozidlo řídit a odjeli pryč.

Při odjezdu z místa nehody policisté prostřednictvím vysílačky na tuto situaci upozornili své kolegy v terénu. Konkrétně jim avizovali, že pokud kdokoli z policistů uvidí toto vozidlo v provozu, je velice pravděpodobné, že za volantem sedí někdo, kdo tam nemá co dělat. Tedy buď slečna bez řidičáku, nebo její opilý kamarád. A na co policisté své kolegy upozorňovali, to se také následně stalo.

Opilému třicetiletému kamarádovi se zřejmě nechtělo čekat na jakoukoli pomoc a situaci vyřešil po svém. Slečně sebral klíčky od vozu a vyrazil do centra metropole. Avšak jeho jízda netrvala dlouho. Už po ujetí dvou, tří set metrů, tady na Jiráskově náměstí ho zastavili policisté z místního oddělení Nové město a podrobili ho orientační dechové zkoušce. Naměřená hodnota dosahovala téměř jeden a půl promile, takže i tento řidič v tu chvíli dojel.

První a třetí řidič jsou s ohledem na naměřené hodnoty nyní podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí jim v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok. V pořadí druhému kontrolovanému řidič klesla nakonec naměřená hodnota pod jednu promile. Proto je nyní stíhán pro přestupek, za který mu hrozí sankce až dva roky zákaz řízení motorových vozidel a až padesátitisícová pokuta.

Foto: PČR

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG