Jihočeští policisté si převzali nová služební vozidla | Týdeník Policie

Jihočeští policisté si převzali nová služební vozidla

Jihočeští policisté si převzali nová služební vozidla

Jihočeští policisté vyrazili ve středu do služby s novými služebními vozy pro prvosledové hlídky, policisty přijel podpořit i ministr vnitra Jan Hamáček.

Za přítomnosti ministra vnitra Jana Hamáčka a hejtmanky Jihočeského kraje paní Ivany Stráské předal policejní ředitel brig. gen. Luděk Procházka včera svým policistům dvacet čtyři nových vozidel určených pro přímý výkon služby pořádkové policie.

Slavnostního předání se zúčastnili přímo policisté z jednotlivých oddělení, ke kterým byla vozidla přidělena a kam je policisté dnes rovnou převezou. Odpoledne již tato vozidla budou potkávat občané po celém našem kraji.

Všechna dnes představená vozidla jsou v barevném provedení PČR s vytlačovacím rámem a jsou určena pro prvosledové hlídky policie.

Tito policisté mají vybavení pro eliminaci ozbrojeného útočníka, mají speciální balistickou výstroj a také speciální výzbroj. Vozidla mají tomuto úkolu a potřebám policistů také přizpůsobený interiér.

Nová vozidla v počtu 24 kusů jsou Škody Octavia III kombi, obsah 2,0 TSI, 140 KW, 4×4. Vozidla jsou určena pro policisty v Českých Budějovicích, Českém Krumlově, Kaplici, Lipně nad Vltavou, Dačicích Jindřichově Hradci, Suchdole nad Lužnicí, Třeboni, Čimelicích, Milevsku, Písku, Horní Vltavici, Prachaticích, Blatné, Strakonicích, Vodňanech, Bechyni, Táboře a Soběslavi.

Mimo těchto 24 nových vozidel s vytlačovacím rámem byly a také ještě budou v dalších dnech předány do výkonu služby další Škody Octavia pro službu dopravní policie. Pro pořádkovou jednotku a zásahovou jednotku byly pořízeny tři mikrobusy typu Citroen Jumper.

Pro kynology tři vozidla VW Transporter ve speciální úpravě pro přepravu psů, stejně tak dvě vozidla Ford Ranger.

Další mikrobusy cca. 20 vozidel VW Transporter a Ford Transit pro pohotovostní a eskortní oddělení, pořádkové jednotky a cizineckou policii. Kriminalisté mají plánováno převzít dvacet vozidel Škoda Octavia v civilním provedení.

Se všemi zmíněnými vozidly by měli policisté operovat v terénu do konce března letošního roku.

Foto: Policie ČR

Mladoboleslavští policisté pátrají po důležitých svědcích krádeže

Trojice mužů přijela ve středu 1. dubna tohoto roku osobním automobilem v odpoledních hodinách k prodejně potravin ...

Trojice mužů přijela ve středu 1. dubna tohoto roku osobním automobilem v odpoledních hodinách k prodejně potravin v obci Hlavenec na Mladoboleslavsku. Zde jeden z mužů přestřihl jistící ...

Splašení koně poškodili v Příbrami vůz tamních strážníků

Dne 8. dubna chvíli před polednem došlo v Příbrami ke kuriózní dopravní nehodě. Všemu předcházela vyjížďka na louce ...

Dne 8. dubna chvíli před polednem došlo v Příbrami ke kuriózní dopravní nehodě. Všemu předcházela vyjížďka na louce na povoze s koňským spřežením. Jeden z koní se však splašil a začal utíkat ...

Kriminalisté hledají napadeného fanouška pražské Slavie. Napadení ze strany jiného fanouška musel přihlížet jeho syn

Kriminalisté pražského krajského ředitelství řeší od prosince loňského roku napadení mezi fanoušky SK Slavia Praha ...

Kriminalisté pražského krajského ředitelství řeší od prosince loňského roku napadení mezi fanoušky SK Slavia Praha (dále jen SKS), ke kterému došlo 10. prosince 2019 před fotbalovým utkáním Ligy ...

Kriminalisté objasnili přepadení muže bez domova v Kralupech nad Vltavou

Začátkem dubna 2020 v ranních hodinách došlo v Kralupech nad Vltavou na Dvořákově stezce k loupežnému přepadení ...

Začátkem dubna 2020 v ranních hodinách došlo v Kralupech nad Vltavou na Dvořákově stezce k loupežnému přepadení sedmačtyřicetiletého muže bez domova. Druhý, devětadvacetiletý muž, ho v ...

Size: XS SM MD LG