V úterý, krátce po desáté hodině dopolední, přijalo operační středisko hasičů oznámení o požáru v areálu společnosti TOMA v Otrokovicích. Plameny zasáhly zastřešený venkovní sklad, ve kterém jsou uskladněny balíky s materiálem zdejší firmy.
Požár doprovází hustý černý dým, který je viditelný i z širšího okolí. Obyvatelé v blízkosti areálu tak mohli zahlédnout nad místem události stoupající tmavý sloup kouře.
Na místo postupně vyjelo prozatím osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, které aktuálně provádějí intenzivní hasební práce a snaží se dostat požár pod kontrolu. V souvislosti s rozsahem události byl vyhlášen druhý a posléze třetí stupeň požárního poplachu.
Z preventivních důvodů hasiči doporučují obyvatelům v blízkém okolí areálu, aby dočasně omezili větrání, zejména pak v oblasti Tlumačova, jehož směrem fouká vítr.
„Z důvodu rozsáhlého požáru ve výrobním areálu v Otrokovicích probíhá evakuace desítek zaměstnanců okolních firem. Do areálu navíc přijíždí další vozidla zasahujících složek IZS. Dbejte zvýšené opatrnosti na příjezdových komunikacích do Otrokovic,“ uvedli zástupci Policie ČR.











