K záchraně ženy v lomu na Berounsku vzlétl vrtulník LZS | Týdeník Policie

K záchraně ženy v lomu na Berounsku vzlétl vrtulník LZS

K záchraně ženy v lomu na Berounsku vzlétl vrtulník LZS

V jednom z lomů na Berounsku, ve kterém v současné době pracuje skupina lezců, jenž lom čistí tak, aby mohla být na skály vpuštěna veřejnost, došlo v neděli večer k nešťastné události.

Jeden z lezců se dostal do problémů. Pomohla mu kolegyně, která jej jistila, a která zabránila jeho pádu. V tu chvíli však ženu zasáhl do hlavy kámen padající ze skály. Nutno podotknout, že v daný okamžik se žena zachovala nejlépe, jak mohla.

Na místo okamžitě vyrazila jednotka HZS SČK ze stanice Beroun, posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje, prvosledová hlídka Policie ČR z Berouna s Medic batohem a povolány byly vrtulníky LZS Kryštof 01 a Letecké služby Policie ČR s hasiči – leteckými záchranáři na palubě.

Vrtulník LZS nejprve nemohl uvnitř lomu přistát, protože na skalách stále viseli lidé na lanech. Posádku vrtulníku tedy vyložil vedle. Do lomu se dostaly také pozemní síly.

Záchranáři si ženu převzali do své péče a zjistili, že utrpěla úraz hlavy. Pacientka byla při vědomí. Vrtulník s hasiči – leteckými záchranáři byl ještě cestou na místo odvolán zpátky na svou základnu. Jakmile pak slezli všichni lezci ze skal na zem, přelétl do lomu vrtulník LZS Kryštof 01.

Hasiči pomohli ve snášecí vaně s transportem pacientky k vrtulníku, který následně ženu přepravil do motolské nemocnice.

Foto: Týdeník Policie

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG