Karlovarští celníci zajistili drogy v poštovních zásilkách i při kontrolách na silnicích | Týdeník Policie

Karlovarští celníci zajistili drogy v poštovních zásilkách i při kontrolách na silnicích

Karlovarští celníci zajistili drogy v poštovních zásilkách i při kontrolách na silnicích

Karlovarští celníci pokračují v kontrolách přeshraniční přepravy, při nichž, také ve spolupráci s německými kolegy, zajistili od června do srpna drogy v hodnotě téměř 800 tisíc korun.

Pracovníci mobilního dohledu Celního úřadu pro Karlovarský kraj se v rámci součinnostních kontrolních akcí s německými kolegy zaměřují především na odhalování nelegální přeshraniční přepravy zboží.

Společné kontroly čeští a němečtí celníci provádějí pod pracovním názvem COOPERATION DE střídavě na území obou států na pozemních komunikacích, ve vlacích, v okolí tržnic či na poště, kde kontrolují poštovní zásilky. Při kontrolách pomáhají také služební psi speciálně vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Od června do srpna zajistili celníci v příhraničí drogy za téměř 800 tisíc korun. Alarmující je nejen zajištěné množství drog, ale také vynalézavost jejich ukrytí i široká škála druhů drog.

V 90 případech objevili celníci téměř 450 ks tablet extáze, 200 g marihuany, 190 g pervitinu, bezmála 130 ks tablet LSD, 95 g amfetaminu a několik gramů kokainu, hašiše a lysohlávek. Případy byly předány k dalšímu řízení.

Přeprava jakéhokoliv množství omamných či psychotropních látek, i v poštovních zásilkách, je trestným činem. Celníci budou v kontrolách pokračovat i nadále.

Foto: Celní správa

Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG