Karlovarští dopravní policisté mají díky operačnímu programu přeshraniční spolupráce nové vozidlo

Karlovarští dopravní policisté mají díky operačnímu programu přeshraniční spolupráce nové vozidlo

Dne 16. 10. 2018 byla úspěšně dokončena další část společného projektu „Zintenzivnění bezpečnostních opatření v daném prostoru, zejména v oblasti drogové kriminality a dalších projevů kriminality páchané v dopravě“ z operačního programu přeshraniční spolupráce. V roce 2018 se nám podařilo ve veřejné soutěži vybrat firmu, která stavbu vozidla realizovala.

Dopravní policisté Karlovarského kraje si tak nyní mohli převzít speciální vozidlo Mercedes Benz vybavené potřebnou technikou pro práci v terénu. Zabudovaná kamera umožňuje policistům kontrolovat chování řidičů za jízdy, jako je například telefonování za jízdy nebo zda je osádka vozidla připoutána. Mobilní váhy policisté využijí přímo v terénu ke kontrole jakéhokoli nákladního vozidla či autobusu, u kterého mají podezření na přetížení.
Další vybavení umožňuje kontrolu technického stavu, uložení nákladu a dodržování maximální doby řízení nebo dodržování doby jízdy a přestávek ze strany řidičů těchto vozidel.

V průběhu následujících 14 dní budou dopravní policisté proškoleni v ovládání vozidla a nových technologií, které mají ve vozidle nyní k dispozici. Od začátku listopadu se tak můžete s tímto vozidlem setkat na silnicích Karlovarského kraje.

Foto: Policie ČR

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG