Karlovarští kriminalisté objasnili dva případy týkající se klenotnictví, vloupání i loupež | Týdeník Policie

Karlovarští kriminalisté objasnili dva případy týkající se klenotnictví, vloupání i loupež

Karlovarští kriminalisté objasnili dva případy týkající se klenotnictví, vloupání i loupež

Krajští kriminalisté ve spolupráci s karlovarskými kriminalisty objasnili dva případy zvlášť závažných zločinů ve zlatnictvích v Karlových Varech, které se staly na začátku letošního roku.

Na začátku února v brzkých ranních hodinách přibližně kolem čtvrté hodiny ranní došlo v lázeňské části města Karlovy Vary k vloupání do zlatnictví, ze kterého pachatelé odcizili stovky hodinek a různých šperků. Celá krádež proběhla velmi rychle. Když na místo přijela bezpečnostní agentura, byli již pachatelé pryč. Škoda na odcizeném zboží přesahovala 14 milionů korun.

Kriminalisté začali celý případ krádeže prověřovat a po dvouměsíčním rozpracování se jim podařilo zjistit, kdo je jedním z pachatelů. Pro toho si ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje přišli ve středu 10. dubna 2019 v ranních hodinách.

Pětadvacetiletý cizinec má mít na svědomí také loupežné přepadení zlatnictví z 21. ledna 2019, do kterého přišel těsně před koncem otevírací doby maskovaný a pod hrozbou střelné zbraně požadoval po obsluhujících prodavačkách peníze. Ze zlatnictví následně utekl s několika desítkami tisíc korun.

Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 25letého cizince a obvinili jej ze spáchání zvlášť závažného zločinu Loupež a zvlášť závažného zločinu Krádež v jednočinném souběhu s přečinem Poškození cizí věci. Během dnešního dne vyšetřovatel podá podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Na rozhodnutí soudu si počká v policejní cele. V případě prokázání viny hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.


Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG