Karvinští hasiči zachraňovali na rybníce v Petrovicích labuť | Týdeník Policie

Karvinští hasiči zachraňovali na rybníce v Petrovicích labuť

Karvinští hasiči zachraňovali na rybníce v Petrovicích labuť

Po necelých dvou měsících se profesionální hasiči z Karviné (HZS MSK) vrátili tento týden – přesněji v úterý 24.9.2019 – na petrovický rybník Větrov k záchraně druhé labutě.

Tentokrát šlo o záchranu většího labutího mláděte, poraněného rybářským háčkem a zamotaného do rybářského vlasce. Už na začátku srpna zde přitom hasiči pomáhali statnému labutímu samci, který spolkl silonový vlasec i s háčkem a návnadou.

Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) vyjela do Petrovic u Karviné zachraňovat poraněnou labuť v úterý 24.9. dopoledne, vybavena nafukovacím motorovým člunem Mark 3. Po šetrném chycení hasiči z labutě opatrně odmotali místy hluboko zařezaný silonový vlasec a převezli ji se zabodnutým háčkem na domovskou hasičskou stanici. Odtud si ji vyzvedl pracovník Záchranné stanice Bartošovice (pro volně žijící živočichy) a odvezl ji rovnou na operační sál na veterinární stanici.

Na začátku srpna 2019 museli profesionální hasiči (opět ze stanice HZS MSK Karviná) zachraňovat mohutného samce labutě, který spolkl silonový vlasec i s háčkem a návnadou. Ze zobáku mu při plavání po hladině rybníka Větrov smutně visel plastový plovák. Hasiči na jeho vylovení i tehdy využili motorový člun Mark 3. Po úspěšné operaci, kdy měl háček zabodnutý až v jícnu, se samec vrátil zpět na rybník Větrov.

Foto: HZS MSK

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG