Kodiaq svému řidiči po nehodě přivolal pomoc, muž utrpěl vážná zranění a do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

Kodiaq svému řidiči po nehodě přivolal pomoc, muž utrpěl vážná zranění a do nemocnice ho transportoval vrtulník LZS

Českokrumlovští policisté řeší vážnou dopravní nehodu respektive havárii osobního vozidla. K té v součinnosti s ZZS a HZS vyjížděli krátce před čtvrtou hodinou ranní dne 15. ledna 2019. Na silnici I/39 v katastru obce Hořice na Šumavě havarovalo osobní vozidlo tovární značky Škoda Kodiaq.

Ve vozidle jel pouze osmačtyřicetiletý řidič, ten utrpěl blíže nespecifikované těžké zranění, s kterým byl po ošetření na místě transportován vrtulníkem letecké záchranné služby na traumatologické oddělení českobudějovické nemocnice.

Dle prvotních informací jel řidič ve směru od Černé v Pošumaví směrem na český Krumlov a z dosud nezjištěných příčin pravděpodobně nezvládl zatáčku a havaroval mimo komunikaci. Vozidlo, které je vybaveno technologií k přivolání pomoci při dopravní nehodě, vyslalo signál na linku 112 a na základě toho byly k nehodě vyslány všechny složky IZS.

Provoz v úseku nehody byl řízen policisty kyvadlově. Krátce před půl sedmou hodinou ranní byla komunikace plně zprovozněna. Celková škoda byla odhadnuta na 700 tisíc korun.

Přesná příčina, průběh a míra zavinění nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. Zda byl či nebyl těžce zraněný řidič pod vlivem alkoholu, prokáží krevní testy odebrané v nemocnici.

Foto: Policie ČR

V hořící garáži v Chebu našli hasiči dvě lidská těla

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři ...

K hlášenému požáru garáže v centru Chebu vyjížděli hasiči v noci z úterý na středu. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Jednalo se o objekt složený z několika garáží, hořelo v jedné z ...

V Obřím dole zkolaboval turista, k jeho záchraně vzlétl vrtulník LZS

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové ...

Turista v úterý odpoledne zkolaboval v horních partiích Obřího dolu, zároveň si poranil hlavu, zasahovali členové Horské služby i letečtí záchranáři. Další turisté, kteří byli svědky nehody, ...

Policisté z Prahy II. obdrželi darem od dva automatizované externí defibrilátory

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části ...

Policisté druhého policejního obvodu mají nově k dispozici dva přístroje AED, které dostali darem od Městské části Prahy 2. Policisté druhého policejního obvodu v přímém výkonu služby mají ve ...

Size: XS SM MD LG