Kolín nad Rýnem čelil na Silvestra vlně hromadného sexuálního obtěžování | Týdeník Policie

Kolín nad Rýnem čelil na Silvestra vlně hromadného sexuálního obtěžování

Kolín nad Rýnem čelil na Silvestra vlně hromadného sexuálního obtěžování

Policejní prezident Wolfgang Albers oznámil podle listu Kölner Stadt-Anzeiger, že policie v Kolíně nad Rýnem vyšetřuje řadu případů hromadného sexuálního obtěžování žen v Kolíně nad Rýnem. Desítky žen měly být obtěžovány skupinami Arabů a Afričanů v průběhu silvestrovských oslav.

Podle policejního prezidenta Alberse je takový stav nepřípustný. Na náměstí se dle něj na Silvestra shromáždila asi tisícovka mužů arabského vzhledu, z níž se pak začaly odtrhávat skupinky o 20 a 100 lidech. Tyto skupinky pak v ulicích Kolína nad Rýnem obklíčovaly, okrádaly a sexuálně obtěžovaly místní ženy.

Policistům se zatím podařilo dohledat nejméně 15 žen, které v průběhu noci čelily takovým útokům. Podle odhadů jich má být ale až 80.

Ženy uvedly, že je muži osahávaly po celém těle. V jednom případě dokonce skupinka mužů osahávala i policistku v civilu.

Kromě obtěžování pak útočníci ženy okradli o mobilní telefony, kabelky a další cennosti. V pondělí bylo zadrženo 5 osob, a to na místním nádraží. Tyto osoby měly rovněž obtěžovat a okrádat ženy.

Policie některé z útočníků ze silvestrovské noci zná. Údajně nemá jít o uprchlíky z loňské migrační vlny, ale o přistěhovalce, kteří jsou problémoví a v Německu žijí již dva roky.


Při střetu čtyř vozidel u Brandýska na Kladensku byli zraněni čtyři lidé

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř ...

Na silnici mezi Stehelčevsí a Brandýskem na Kladensku došlo v pondělí večer k hromadné dopravní nehodě čtyř vozidel. Podle prvotních informací z místa měl řidič jednoho z vozů zastavit na ...

Kamion se u Tupadel převrátil mimo silnici, řidič na místě zemřel

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu ...

Na silnici I/9 poblíž Tupadel na Mělnicku došlo v pondělí odpoledne k tragické dopravní nehodě. Řidič kamionu vyjel ze zatím neznámých příčin ze silnice a převrátil se na střechu. Kamion ...

Při houbaření se v lese u Volar ztratila starší žena, policisté ji vypátrali i díky spolupráci s lesníky

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese ...

Operační středisko policie přijalo v pondělí dopoledne tísňový telefonát od starší ženy, která se ztratila v lese při houbaření. Žena policistům sdělila, že již čtyři hodiny bloudí. Vyšla z Volar ...

Size: XS SM MD LG