logo

Kolo přívěsného vozíku nahradil skateboardem, řidič Felicie navíc policistům nadýchal 1,2 promile alkoholu

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Opavští policisté před polednem 19. března 2019 v Opavě zastavili motorové vozidlo zn. Škoda Felicia s přívěsným vozíkem. Pozornost hlídky upoutala nestandardní situace – místo kola vozíku spatřili policisté skateboard, který za sebou zanechával v povrchu vozovky rýhy. To však nebylo veškeré zjištění této silniční kontroly a výčet zjištěných skutečností je vskutku dlouhý.

Automobil byl opatřen registrační značkou, evidovanou jako odcizená. Vůz ani vozík neměl platnou technickou kontrolu. Jak už bylo sděleno úvodem, kolo vozíku bylo nahrazeno skateboardem. Orientační dechová zkouška 52letého řidiče vykázala hodnotu přesahující 1,2 promile alkoholu. Řidič doznal policistům požití francovky a odůvodnil jej léčebným účinkem.

Muž se podrobil lékařskému vyšetření a odběru biologického materiálu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla.

Opavští policisté nyní pokračují v prověřování okolností poškození komunikace, kdy řidič měl tímto způsobem poškodit její povrch a jet ulicemi Hobzíkova, třída Spojenců

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR