Kontroly celníků na tržnicích v Karlovarském kraji nepolevily ani o prázdninách | Týdeník Policie

Kontroly celníků na tržnicích v Karlovarském kraji nepolevily ani o prázdninách

Kontroly celníků na tržnicích v Karlovarském kraji nepolevily ani o prázdninách

​Ani v období letních prázdninových měsíců karlovarští celníci v boji proti prodeji padělků nepolevili. Během července a srpna provedli další tři pozitivní kontroly na tržnicích v areálu tržnice Asia Dragon Bazar v katastru obce Svatý Kříž, při nichž zajistili zboží, jehož hodnota by v ceně originálních výrobků dosahovala téměř 63 milionu korun.

V prostorách před stánky i v nich zajistili více než 2 700 kusů oděvních doplňků, galanterního zboží a hodinek, jež vykazovaly znaky padělků, čímž by mohlo dojít k porušení práv duševního vlastnictví.
U jedné z kontrol našli celníci zboží také v příručním skladu, kde obchodníci nabízejí zboží vybraným zákazníkům, a který nestihli při příjezdu celníků zavřít. V regálech skladu byly vyskládané kabelky, peněženky, batohy a další zboží, které stánkaři nabízejí jako originály světoznámých značek, např. Nike, adidas, GUCCI, Michael Kors, MCM, Armani, Prada, Rolex a další.

Přestože stánkařům hrozí zajištění zboží i peněžité tresty, zboží, které porušuje práva duševního vlastnictví, opakovaně nabízejí. Karlovarští celníci budou v kontrolách tržnic pokračovat i nadále.

Od začátku letošního roku zabránili pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj prodeji padělků či napodobenin zboží, jehož prodejem by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující téměř 165 milionů korun.

Foto: Celní správa

Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG