Krávy pobíhající po dálnici D1 způsobily hromadnou nehodu

Krávy pobíhající po dálnici D1 způsobily hromadnou nehodu

Na 34,5. kilometru dálnice D1 došlo v úterý večer k hromadné dopravní nehodě, a to v obou směrech dálnice.

Po dálničním tělese se pohybovaly nejméně dvě krávy. Zvířata postupně srazili řidiči dvou kamionů a tří osobních vozidel. Jedno z osobních aut se po nehodě převrátilo na střechu. Obě krávy na místě zemřely.

Na místo ihned vyjely jednotky HZS SČK ze stanic Benešov, Říčany a Vlašim, JSDH Senohraby, posádky ZZS Středočeského kraje a hlídka Dálničního oddělení Bernartice. Na místo byl vyslán vrtulník LZS Kryštof 01.

Záchranáři si do své péče převzali posádku převráceného vozu. Tu tvořily dvě dospělé osoby a celkem tři děti. Jedna dospělá osoba byla se zraněním po zaléčení transportována vrtulníkem LZS do jedné z pražských nemocnic. Druhá dospělá osoba byla společně s dětmi převezena rovněž do nemocnice, avšak především k dalšímu vyšetření.

Hasiči zajistili místo nehody, zasypali uniklé provozní kapaliny a pomohli naložit těla dvou krav na nakladač. Dálnice musela být na více než hodinu uzavřena v obou směrech. Poté policisté zprůjezdnili ve směru na Brno jeden jízdní pruh a ve směru na Prahu rovněž jeden jízdní pruh.

Podle svědků se měly krávy po dálnici pohybovat již odpoledne, poté ale utekly neznámo kam. Zpátky na dálnici se objevily večer. Veškeré okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Foto: Týdeník Policie

Ostravští hasiči zachraňovali „bezpachově“ mladé srnky ze skruží

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k ...

Pouhých deset minut stačilo zkušeným profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje Ostrava-Přívoz k záchraně dvou mladých srneček, které skončily v sobotu 20.7.2019 večer ve ...

V lese v Šumperku byl nalezen mrtvý cyklista

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé ...

K havárii cyklisty s tragickými následky došlo v pátek 19. července večer v Šumperku na ulici Reissově (u bývalé sanatorky). Bezvládného muže s kolem v lesním porostu si všimli náhodní ...

Size: XS SM MD LG