Strakoničtí kriminalisté se od minulého pátku intenzivně zabývají loupeží, ke které došlo krátce po poledni dne 30. ledna 2026 na zastávce MHD v ulici Lidická, naproti prodejně potravin na Sídlišti 1. máje ve Strakonicích. Policie žádá další svědky pro doplnění informací k průběhu incidentu.
K události došlo mezi mužem a ženou, jejichž totožnost už policie zná. Žena středního věku byla oblečená v černé bundě, světlých kalhotách a na zádech měla fialový batoh. Muž v tmavém oblečení ji měl fyzicky napadnout a vzít jí osobní věci z batohu. Napadená žena utrpěla drobná poranění, která si nevyžádala lékařské ošetření.
Agresivní jednání nebylo lhostejné několika svědkům, kteří incident viděli. U zastávky měl také zastavit mladý muž projíždějící ve světlém vozidle, který dvojici od sebe odtrhl a poté z místa odjel. Útočník následně odešel do ulice MUDr. Hradeckého, kam ho žena následovala a požádala o pomoc náhodného kolemjdoucího muže. Ten přiměl podezřelého část věcí vrátit. Na místě měl krátce zastavit také řidič černé Škody Octavie a nabízet pomoc.
Policisté žádají všechny svědky, zejména zmíněné řidiče a muže z ulice MUDr. Hradeckého, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 237 700 nebo linka 158.