Kriminalisté z libereckého TOXI týmu si došli pro dva dealery pervitinu | Týdeník Policie

Kriminalisté z libereckého TOXI týmu si došli pro dva dealery pervitinu

Kriminalisté z libereckého TOXI týmu si došli pro dva dealery pervitinu

Dalším úspěchem na úseku potírání drogové problematiky se mohou pochlubit kriminalisté z krajského TOXI týmu, zejména kriminalisté z Územního odboru Liberec.

Při akci pod krycím názvem „OBI“ se jim podařilo zadržet dva muže z Hrádecka ve věku 26 a 36 let, kteří jsou k sobě v příbuzenském vztahu. Oba se velkou měrou podíleli na distribuci pervitinu pro drogově závislé na Hrádecku, Chrastavsku a Liberecku, ale i pro drobné pouliční dealery.

Na případu pracovali kriminalisté několik měsíců. Podařilo se jim zadokumentovat nejen distribuci pervitinu, ale i extází a marihuany.

Pro pervitin jezdili oba muži téměř denně do sousedního Polska. Při domovní prohlídce zajistili kriminalisté minimálně 300 g pervitinu (metamfetaminu), což odpovídá množství pro 3000 ks dávek. Kromě pervitinu zajistili dále několik desítek kusů tablet extáze s účinnou látkou MDMA, dále větší množství marihuany a také finanční prostředky pocházející z distribuce. Během domovní prohlídky se podařilo kriminalistům zajistit také věci pocházející z trestné činnosti, a to odcizená jízdní kola.

Kriminalisté oba dva muže zadrželi a po provedených procesních úkonech zahájil komisař Služby kriminální policie a vyšetřování proti oběma mužům trestní stíhání. Staršího z nich obvinil komisař ze zvlášť závažného zločinu „Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“ podle § 283 odst. 1, odst. 2 písm. c) trestního zákoníku, neboť svou trestnou činnost páchal ve značném rozsahu. Na základě podnětu vrchního komisaře byl muž umístěn po rozhodnutí Okresního soudu Liberec do vazby. V případě pravomocného odsouzení mu za tento skutek hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let.

Druhý, mladší z dvojice, si vyslechl obvinění ze zvlášť závažného zločinu „Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy“ podle § 283 odst. 1, odst. 2 písm. b) trestního zákoníku, neboť byl v minulosti za obdobný skutek pravomocně odsouzen. I v tomto případě muži hrozí trest odnětí svobody od 2 do 10 let. Trestní stíhání je proti němu vedeno na svobodě.

Případ není do současné doby ještě uzavřen, kriminalisté na něm i nadále intenzivně pracují. „Tento případ vystihuje aktuální situaci na Liberecku. Pervitin užívaný konzumenty pochází z velké části ze sousedního Polska, kde je v příhraničí vyráběn polskými výrobci“, uvedl kpt. Bc. Pavel Folprecht, vedoucí TOXI týmu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje.

Foto: Policie ČR

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG