Kriminalisté z Prahy III. pátrají po podezřelém z okradení seniorky | Týdeník Policie

Kriminalisté z Prahy III. pátrají po podezřelém z okradení seniorky

Kriminalisté z Prahy III. pátrají po podezřelém z okradení seniorky

Ve středu 29. května v odpoledních hodinách oznámila pracovnice banky na linku 158, že její zákaznice ve věku osmdesáti šesti let, byla okradena.

Oznamovatelka při cestě z práce potkala nedaleko od stanice metra Kobylisy v Praze svou klientku, kterou doprovázel neznámý muž a to jí přišlo podezřelé.

Proto seniorce nabídla, že ji doprovodí domů, následně neznámý muž z místa utekl. Pracovnice banky požádala seniorku, aby si překontrolovala své osobní věci. Při kontrole seniorka zjistila, že v peněžence, kterou měla v kabelce, chybí bankovka v částce jeden tisíc korun. Bezpečnostní kamery zachytily neznámého muže při doprovodu seniorky a dále při výstupu a vstupu do metra. Kriminalisté spolu s oznamovatelkou vytvořili identikit pachatele.

Krádeží vznikla poškozené škoda tisíc korun. Celý případ kriminalisté v současné době prověřují pro podezření z trestného činu krádež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let.

V souvislosti s tímto případem pátráme po totožnosti muže, který byl zachycen na bezpečnostních kamerách a sestaveném identikitu. Pokud muže na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku 158.

Popis: Muž byl ve věku přibližně 35 až 40 let, měl střední silnější postavu, snědou pleť a hnědé oči. Měl velmi krátké hnědé vlasy ustupující z čela a byl hladce oholen. Měl na sobě černé triko, šedý svetr a černé tepláky. Na nohou měl černou sportovní obuv se světlým vzorem a přes pravé rameno měl k levému boku křížem zavěšenou černou brašnu s bílým vzorem. Muž hovořil česky.

Foto: Policie ČR

Hasiči vyprošťovali v Raduni kamion, který skončil i s nákladem štěrku v příkop

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na ...

Tři jednotky hasičů se postupně zapojily do odstraňování následků nehody, ke které došlo v pátek 16. srpna 2019 na úzké silnici z Raduně do Komárova na Opavsku. Nehoda byla na operační ...

Muž se po odsouzení ukrýval ve Francii, při pokusu o eskortu do ČR předstíral zdravotní potíže a snažil se sebepoškozovat

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ...

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne ...

Náchodští strážníci byli v pravý čas na pravém místě

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou ...

Při kontrolní činnosti u Oblastní nemocnice Náchod, byla místní Městská policie v dopoledních hodinách v pravou chvíli. Strážníci zaslechli u vchodu do nemocnice velkou ránu. Muži zákona ...

Size: XS SM MD LG