Kriminalisté zadrželi podezřelé z okradení ženy na koloběžce, pro jednoho z nich si došla zásahová jednotka

Kriminalisté zadrželi podezřelé z okradení ženy na koloběžce, pro jednoho z nich si došla zásahová jednotka

Kriminalisté třetího policejního obvodu zadrželi dva muže a jednu ženu, kteří jsou z krádeže peněz podezřelí. Jedná se o manžele (43 a 45) a jejich jednačtyřicetiletého kamaráda.

Všichni se po zadržení ke krádeži, kterou spáchali po vzájemné domluvě, přiznali. Podezřelá disponovala informací, že poškozená bude převážet větší obnos peněz a tuto informaci předala svému manželovi. Ten pak se svým kamarádem krádež provedl.

Ukradené peníze si zloději rozdělili mezi sebou a většinu jich použili na splacení různých dluhů. Přibližně sto tisíc korun se kriminalistům podařilo zajistit.

Případ je nyní vyšetřovaný pro trestný čin krádež, za což vzhledem k výši způsobené škody hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

K objasnění případu výraznou měrou pomohlo vyhodnocení stop z místa činu, práce kriminalistů a medializace případu. Tímto děkujeme všem, kteří případu věnovali pozornost.

Zadržení jednoho z podezřelých proběhlo v součinnosti se zásahovou jednotkou pražské policie, protože byla obava, že by mohl být nebezpečný.

Původní zpráva:
Kriminalisté třetího policejního obvodu pracují od začátku prosince na objasnění případu, který se stal v Praze 8 v ulici Na pěšině po sedmé hodině večer. Poškozená se vracela z práce a převážela v ten okamžik větší obnos peněz. V jeden okamžik k ní přijel muž na kole a beze slova jí z řídítek koloběžky, kterou tlačila, strhl tašku i s penězi a ujel směrem do Kobyliské ulice.

Podezřelého muže na kole zachytila kamera a nyní pátráme po jeho totožnosti. Policistů se podařilo najít i kolo, na kterém lupič přijel. Nyní hledáme svědky, kteří poznají buď podezřelého, nebo nalezené kolo, které má atypickou červenou přední vidlici.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu loupež (později bylo překvalifikováno), za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli až desetiletý pobyt za mřížemi.

Jakékoliv informace k případu můžete volat na linku 158 nebo sdělit na nejbližší policejní služebně.


Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG