Kuriozity řešené v roce 2018 strážníky MP Olomouc

Kuriozity řešené v roce 2018 strážníky MP Olomouc

Kačky měly „policejní dohled“
S prosbou o pomoc se v ranních hodinách obrátil na Operační středisko Městské policie Olomouc stavbyvedoucí, který oznámil, že v prostorách staveniště na ulici Wolkerova se nachází kachna s mláďaty a je zde obava o jejich bezpečí. Hlídce se na místě, společně s ostatními pracovníky stavby, podařilo zahnat kačky mimo areál stavby směrem k parku. Celá akce tak proběhla bez újmy na zdraví všech zúčastněných.

Poník se vydal na výlet
Areál kynologického cvičiště na ulici Heydukova si, vzhledem ke své velikosti, zřejmě s dostihovou dráhou spletl poník, který se zde v odpoledních hodinách volně pohyboval. Poníka na místě odchytla strážnice městské policie v době svého volna a následně telefonicky přivolala své kolegy. Po příjezdu na místo se na základě místní znalosti podařilo strážníkům kontaktovat majitele, který uvedl, že se uvolnila karabina od provazu a poník majiteli následně odešel ze zahrady.

Lup odváželi v nákupních vozících
Po třetí hodině ranní spatřila hlídka Městské policie Olomouc poblíž hypermarketu na ulici Pražská dva muže, kteří vezou na nákupních vozících svinovací dveře s elektromotorem a rozvodnou elektrickou skříň. Na dotaz strážníků, kde k těmto věcem přišli, odpověděli, že je nalezli za hypermarketem volně odložené. Hlídka proto kontaktovala vrátného hypermarketu, který jí sdělil, že uvedené věci jsou majetkem nákupního centra a podezřelé osoby je z místa odcizily. Na základě vyčíslení škody bude rozhodnuto, zda se v dané věci bude jednat o přestupek a věc bude oznámena správnímu orgánu nebo o trestný čin, kdy se bude celým incidentem zabývat Policie ČR.

Sloni v ulicích centra Olomouce vzbudili pozdvižení
Nejen místní obyvatele, ale zejména turisty překvapilo to, co mohli v odpoledních hodinách spatřit v centru města. Na spanilou cestu napříč městem se za asistence chovatelů a pracovníků cirkusu vydala trojice slonů. Ti se vydali až do samého středu města, kde vzbudili zájem desítek přihlížejících. Po několika minutách slávy a nezbytném posilnění ovocem se vydali zpět směrem k cirkusu. Celá akce se obešla bez větších komplikací.

Nejdřív si odnesl kus památky, poté se koupal v kašně
Před druhou hodinou ranní spatřil pracovník Městského kamerového dohlížecího systému muže, který se koupe v Caesarově kašně, a další osoby jej pozorují. Strážníci po příjezdu na místo zkontrolovali památku, zda nedošlo k jejímu poškození, což se neprokázalo. Kromě skupiny několika osob se na místě také nacházel dotyčný mladík, který se v jednou chvíli potopil pod hladinu v domnění, že ho strážníci nenajdou. Po chvíli však zřejmě pochopil, že plavecké vystoupení se chýlí ke konci a proto vylezl ven. Během řešení celé věci strážníci zjistili, že u kašny se nachází odložený dřevěný trám. Mladík hlídce uvedl, že trám na místo přinesl z Terezské brány, na kterou vylezl a trám vysadil ze zábradlí. Vzhledem k tomu, že se jednalo o památku, byl o vyčíslení škody požádán příslušný odbor magistrátu města Olomouce, kdy na jeho základě bude rozhodnuto o tom, zda se věc předá příslušnému správnímu orgánu nebo Policii ČR.

Kočce se nechtělo z vyhřátého motoru vozu
S prosbou o pomoc se telefonicky na Operační středisko Městské policie Olomouc obrátila pětadvacetiletá žena. Důvodem byla agresivní kočka, která uvízla v motorovém prostoru vozidla mladé řidičky na ulici Handkeho. Hlídka na místě zjistila, že se oznámení zakládá na pravdě. Vzhledem k tomu, že kočka byla agresivní a bylo obtížné ji z místa dostat, byl přivolán na místo veterinární technik, který zvíře uspal. Po vyproštění z vozidla si technik zvíře převzal a to bylo následně převezeno do odborné veterinární péče.

Muž si hrál na Borata
Na muže pohybujícího se na střeše drážního domku na ulici U Botanické zahrady byli včera v dopoledních hodinách upozorněni strážníci Městské policie Olomouc. Hlídka na místě zjistila zmateného muže, který nevěděl, jak se jmenuje. Na sobě měl oblečené jen plavky, které nosil filmový Borat a kolem pasu měl žlutou deku. Dotyčný dále uvedl, že se léčil na psychiatrii v Kroměříži. Na základě této skutečnosti byli na místo přivoláni záchranáři, kteří muže převezli do fakultní nemocnice.

Za parkování dostal muž smetákem přes záda
K fyzickému incidentu před domem na ulici V Kotlině byli po šesté hodině večerní vysláni strážníci Městské policie Olomouc. Po příjezdu na místo hlídku kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že na místě zaparkoval své vozidlo u krajnice před jedním z domů. Po chvíli vyšla z domu žena, která muži sdělila, že si přeje, aby vozidlo přeparkoval a nestál před jejím domem. Muž auto odmítl přeparkovat, a jak sám uvedl, měl ženě sprostě vynadat. Následně nato vyšel ze stejného domu muž a ten měl řidiče fyzicky napadnout a to dvěma údery hliníkovou násadou na smeták do oblasti zad. Útočník se k incidentu na místě strážníkům přiznal a dále k celé věci uvedl, že řidič auta po jeho ženě hodil vlašský ořech a také ji tahal za triko. Na základě všech vyslechnutých skutečností byli všichni zúčastnění na místě poučeni, že celý případ bude oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Se srnou pod autem ujel téměř 20 kilometrů
Kuriózní telefonické oznámení o zvířeti zaklíněném pod autem na ulici Kavaleristů přijalo v sobotu 13.1.2018 v odpoledních hodinách Operační středisko Městské policie Olomouc. Oznamovatelka na místě strážníkům ukázala dodávkové vozidlo značky Fiat, kde se pod zadní nápravou nacházela uvízlá mrtvá srna. Přes operační středisko se podařilo kontaktovat řidiče vozidla. Třiadvacetiletý muž hlídce sdělil, že toho dne jel po třetí hodině ranní z Litovle do Olomouce. Po cestě uslyšel ránu, kdy si myslel, že pouze projel nerovností na vozovce. Protože si ničeho nevšiml, vozidlo po příjezdu do Olomouce zaparkoval a z místa odešel. Z důvodného podezření na dopravní nehodu byla na místo přivolána Policie ČR, která si na místě celou věc převzala k dalšímu řešení.

Foto: MP Olomouc

Motorkář u Drásova zemřel poté, co narazil do odbočujícího Peugeotu

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve ...

Vážná dopravní nehoda se odehrála v pondělí 15. července navečer v katastru obce Drásov. Řidička jedoucí ve směru od Příbrami na Sedlčany odbočovala vlevo na účelovou komunikaci k obci Skalka, ...

Mladík na D1 havaroval s nákladním vozem, na dálnici unikla kyselina sírová

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. ...

Ve středu před osmou hodinou došlo na dálnici D1 na 256. kilometru k dopravní nehodě malého nákladního auta. Osmnáctiletý řidič se podle zjištění policistů nevěnoval řízení a vjel mimo ...

Pachatelé ve Starém Městě vyrvali ze zdi trezory a rozřezali je. Z firmy si odnesli více než milion korun

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ...

Uherskohradišťští kriminalisté od pondělního rána pátrají po pachatelích, kteří řádili ve firmě v ulici Huštěnovská ve Starém Městě. Z místa si totiž odnesli více než milion korun. K události ...

Size: XS SM MD LG