Kuriozity z řešení oznámení občanů nebo výňatek ze záznamu strážníka MP Ostrava | Týdeník Policie

Kuriozity z řešení oznámení občanů nebo výňatek ze záznamu strážníka MP Ostrava

Kuriozity z řešení oznámení občanů nebo výňatek ze záznamu strážníka MP Ostrava

V průběhu roku strážníci MP řeší nespočet oznámení občanů. Některá oznámení jsou již svým obsahem kuriózní nebo zjištění při jejich prověření byla úsměvná. Mezi ně patřily například:

Pozor! Kočka!
V únoru na linku 156 oznámil muž podezřelou kočku. Podezřelá pak byla proto, že seděla uprostřed chodníku a na kolemjdoucí prskala. Vyslaná hlídka podezřelé zvíře na místě již nenalezla.

Po uhynulém havranovi zbylo jen peří
Na linku 156 jsme rovněž obdrželi informaci o uhynulém havranovi, kdy po nebožtíkovi bylo strážníky na místě nalezeno již jen peří, které sesbírali a vyhodili do kontejneru.

Našla jsem hada!
V červenci pak všímavá oznamovatelka zahlédla v trávě hada. Strážníci proto rychle vyrazili na místo, kde se opravdu nacházel had, ovšem pouze ve formě staré plastové hračky, kterou následně vyhodili do kontejneru.

Kotě v autě
V červenci MP také přijala oznámení o uvízlém kotěti v autě. Strážníci, stejně jako majitel, který se k vozidlu dostavil, však žádnou kočku nenalezli. Řidič přesto pro jistotu odjel s vozidlem na kontrolu ještě do servisu.

Při vybírání peněz z bankomatu se žena zapotila
V září na linku 156 oznámila žena velké horko v místnosti, ve které se nachází bankomat. Vyslaná hlídka zjistila, že jde o teplý vzduch vycházející z klimatizace, ale že by šlo o nějakou závadu, nezjistili. Přesto o stížnosti na teplý vzduch v místnosti vyrozuměli příslušný bankovní dům.

Žena měla obavy o život či zdraví řidiče
Tři hodiny po půlnoci oznámila žena na linku 156 ležící motocykl ve dvoře a obávala se, zda tam není někde i řidič. Hlídka vyslána na místo však zjistila, že to, co žena viděla z okna svého bytu, bylo dětské odrážedlo a staré dětské kolo. Žádné dítko, ani jiný uživatel vozidel se na místě nenacházel.

Malátný zajíc na komunikaci
Vyslané hlídce MP oznamovatel označil u komunikace sedícího zajíce. Ten nebyl nijak zraněn. Navíc měl štěstí, neboť se jednalo o období, kdy jsou zajíci hájení, proto jej strážníci dle instrukcí člena mysliveckého sdružení ponechali na místě.

Perličky rovněž vznikají „z per“ strážníků při sepisování nejrůznějších záznamů. Mezi nejkurióznější patřilo vyjádření k řešení stacionární dopravy a to ve znění: „…za současné situace, byť je toto jednání jednáním přestupkovým a nelze jej opomíjet, či omlouvat, a musí být dle zákona řešeno, postoj snahy poukazovat na toto přestupkové jednání je minimálně snahou, podobně jak se říká v lidovém rčení – cezením komára a polykáním velblouda.“


Dvojici poblíž královéhradecké nemocnice napadl maskovaný muž se železnou tyčí. Podezřelého zadrželi policisté ještě téhož dne

Ve čtvrtek 28.11. krátce po 18. hodině došlo u řeky Labe za Fakultní nemocnicí v Hradci Králové k loupežnému ...

Ve čtvrtek 28.11. krátce po 18. hodině došlo u řeky Labe za Fakultní nemocnicí v Hradci Králové k loupežnému přepadení ženy a muže. Oba byli fyzicky napadeni maskovanou osobou, která na ně ...

Jeseničtí policisté o víkendu kontrolovali podávání alkoholu mladistvým

Jeseničtí policisté vyrazili v sobotu 7. prosince večer zkontrolovat omladinu. Preventivně bezpečnostní akce byla ...

Jeseničtí policisté vyrazili v sobotu 7. prosince večer zkontrolovat omladinu. Preventivně bezpečnostní akce byla primárně zaměřena na eliminaci zneužívání alkoholu a nealkoholových drog ...

V brněnském bytě byly nalezeny podezřelé chemikálie, policie evakuovala 25 lidí

Hlídky brněnských policistů, jednotky tamních hasičů a rovněž Inspektor provozu jihomoravské záchranky, ti všichni ...

Hlídky brněnských policistů, jednotky tamních hasičů a rovněž Inspektor provozu jihomoravské záchranky, ti všichni zasahují v pondělí odpoledne v Šámalově ulici v Brně. Důvodem je nález ...

Size: XS SM MD LG