Kvůli požáru na pražském Strahově byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, hasiči nasadili k zásahu dvě Cobry | Týdeník Policie

Kvůli požáru na pražském Strahově byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, hasiči nasadili k zásahu dvě Cobry

Kvůli požáru na pražském Strahově byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, hasiči nasadili k zásahu dvě Cobry

Na křižovatce ulic Tomanova a Skokanská v Praze 6 došlo v sobotu večer k požáru soustavy budov (garáže, přístřešky, bývalé fotbalové šatny atd.). Na místo byly nejprve vyslány hlídky PMJ Praha a Místního oddělení a dále pak jednotky HZS Praha ze stanice Petřiny a HÚOPH (jednotka z hradu).

Velení zásahu si převzal velitel směny B. Ihned po příjezdu na místo hasiči zjistili, že síly a prostředky na místě nedostačují. Byly proto povolány posily a na místo postupně vyjelo celkem 9 jednotek hasičů, včetně několika jednotek HZS Praha a dobrovolných jednotek ze Stodůlek, Zličína a Řep.

Ulice v okolí místa zásahu byly uzavřeny. Zásah probíhal v dýchací technice. K likvidaci požáru hasiči nasadili 6 vodních „C“ proudů a dvě Cobry. Hasiči zasahovali ze země i ze střechy.

Do některých objektů zasažených požárem museli hasiči vstoupit násilně. I po půl hodině zásahu šlehaly z objektu plameny.

Vodu dováželi hasiči na místo požářiště kyvadlově. Kvůli počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Na místo vyjel řídící důstojník HZS Praha, v tomto případě ředitel HZS Praha brig. gen. Ing. Roman Hlinovský.

Velení zásahu však řídící důstojník ponechal veliteli směny. Zásah komplikoval hasičům mráz, jehož vlivem zamrzala voda na silnici. Na místo byl proto povolán sypač, který prosolil okolní ulice. Hasiči pak pomocí lopat rozházeli sůl i v okolí zásahových vozidel.

Veškeré okolnosti vzniku požáru jsou v šetření. Škoda bude, vzhledem k tomu, že se jednalo o vybydlené budovy obývané bezdomovci, pravděpodobně nulová.

Vodu dováželi hasiči na požářiště kyvadlově v cisternách.

Foto: Týdeník Policie

Pátrací akce po pohřešovaném seniorovi u Valašských Klobouk měla šťastný konec

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu ...

Více jak sto policistů a hasičů pátralo několik hodin po jednaosmdesátiletém muži, který se ztratil v okolí vrchu Královec u Valašských Klobouk, kde byl na procházce. Oznámení o zmizení ...

Více než 200 litrů pálenky chtěl vyměnit za traktor, cestou si ho ale všimli celníci

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole ...

​Více než 200 litrů nelegálně přepravovaného ovocného destilátu zajistili v neděli večer při silniční kontrole jihomoravští celníci. Při rutinní kontrole na dálnici D46 ve směru na Olomouc si ...

Převrácený náklaďák skončil po nehodě u Kfel pod mostem

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. ...

Nákladní auto převážející štěrk havarovalo v úterý dopoledne na silnici I/20 u odbočky na Kfely u Horního Slavkova. Provoz na silnici z Karlových Varů na Plzeň byl kvůli nehodě zcela ...

Size: XS SM MD LG