Ve středu, po 13. hodině, byl na tísňové lince hasičů ohlášen požár pole u obce Dobříč na Praze západ. Sloup kouře stoupající z místa byl viditelný ze širokého okolí. Na místo byly postupně vyslány jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Beroun a Řevnice, dále jednotky HZS Praha ze stanic Smíchov a Radotín a v neposlední řadě dobrovolné jednotky obcí Rudná u Prahy, Jinočany, Třebotov, Chýně, Ořech a Vysoký Újezd.
Na místo vyjeli také velitel čety a vyšetřovatel HZS SČK.
Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Požár se velmi rychle šířil po obilném poli k poli s řepkou. Šíření navíc podporoval silný vítr, který v místě foukal.
„Jelikož šlo o nesklizené pole, požár se šířil velice rychle a nakonec zasáhl plochu o rozměrech cca 600 x 500 metrů. Poškozena byla úroda pšenice a Řepky a odhadované škody dosáhly jeden milion korun,“ uvedla mluvčí hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.
Hašení probíhalo pomocí vodních proudů i pomocí lafet z velkokapacitních cisteren. Hasičům se velmi rychle podařilo zamezit dalšímu šíření plamenů a požár dostali pod kontrolu. Následně provedli kontrolu pomocí termokamer a prováděli dohašovací práce.
„Ve hře bylo i nasazení vrtulníku, ale nakonec to nebylo potřeba a krátce po druhé hodině byl požár lokalizován,“ doplnila mluvčí hasičů.
Přesné příčiny a okolnosti vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel středočeských hasičů.







