Liberecká cizinecká policie při bezpečnostní akci znovu využila přístroj na detekci tlukotu srdce | Týdeník Policie

Liberecká cizinecká policie při bezpečnostní akci znovu využila přístroj na detekci tlukotu srdce

Liberecká cizinecká policie při bezpečnostní akci znovu využila přístroj na detekci tlukotu srdce

Policisté z Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje z Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort nezahálejí. Dne 25. září 2019 zrealizovali další policejní akci zaměřenou na kontrolu cizinců s názvem „ZÁTAH 1/19“.

Cílem této akce bylo případné zjištění tras možné nelegální migrace přes teritorium Libereckého kraje, odhalení neoprávněného pobytu a neoprávněného zaměstnání cizinců a odhalení protiprávního jednání cizinců ve vztahu k trestnímu zákoníku.

Policisté se tentokrát zaměřili na kontrolu stavebních prací na jednom objektu v Liberci a dále na kontrolu dodávkových a užitkových vozidel do 3,5t, nákladních vozidel nad 3,5t, kterých by mohlo být využito k převozu nelegálně migrujících osob.

Ve spolupráci s Celní správou České republiky provedli nejen kontrolu staveniště, ale prováděli také již zmíněné kontroly vozidel a to na pozemní komunikaci I. třídy č. 35 v Hrádku nad Nisou a na pozemní komunikaci I. třídy č. 10 v Harrachově. Do akce byl nasazen také detektor na detekování tlukotu srdce – HEART-BEAT, který mají policisté cizinecké policie v Liberci již více jak 3 měsíce k dispozici a který využili při nedávné čtyřdenní akce počátkem srpna s názvem „MIGRANT 1-19“.

Během této akce policisté zkontrolovali 19 občanů České republiky a 40 cizinců.
Dále provedli kontrolu 5 osobních vozidel, 3 dodávkových vozidel, 4 nákladních vozidel do 3,5t a 10 nákladních vozidel nad 3,5t.

V rámci kontrol zjistili celkem 8 přestupků, kterých se dopustili cizinci tím, že porušili povinnost, kterou jim ukládá zákon o pobytu cizinců. Za tyto přestupky uložili cizincům v příkazním řízení 8 pokut v celkové výši 3.600,- Kč. Kromě toho odhalili policisté 5 přestupků v dopravě. Tyto přestupky vyřešili uložením pokuty v příkazním řízení, a to v celkové výši 1.900,- Kč.

Nezůstalo jenom u ukládání pokut, ale policisté zajistili také dle zákona o Polici ČR pět cizinců, u kterých bylo podezření na neoprávněné zaměstnání. Se všemi pěti cizinci bylo zahájeno řízení ve věci správního vyhoštění pro neoprávněné zaměstnání. Cizincům tak hrozí trest v podobě správního vyhoštění, kdy v případě vydání rozhodnutí o správním vyhoštění bude cizincům stanovena nejen lhůta k vycestování, ale také doba, po kterou nesmí vstoupit na území členských států Evropské unie. V případě, že po nabytí právní moci rozhodnutí nebude někdo z cizinců toto rozhodnutí respektovat, hrozí mu trestní stíhání pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

I přestože se nepodařilo zjistit během policejní akce žádný případ přepravy osob nelegálně vstupujících na území Schengenského prostoru, budou policisté v podobných akcích na území Libereckého kraje i v brzké době nadále pokračovat.

Foto: Policie ČR

Muži má někdo neustále zasílat nevyžádané zboží a prozvánět ho. Policie hledá možného důležitého svědka

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho ...

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho docházet již od počátku září loňského roku do současné doby. Na počátku září ...

Policisté si v Karlových Varech slavnostně převzali 30 nových služebních vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ...

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního ...

Cizinec řídil pod vlivem alkoholu. Jeho spolujezdec se pokoušel podplatit policisty

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před ...

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před 23. hodinou. Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí ...

Size: XS SM MD LG