Liberečtí celníci znovu přistihli seniora při pašování tabáku | Týdeník Policie

Liberečtí celníci znovu přistihli seniora při pašování tabáku

Liberečtí celníci znovu přistihli seniora při pašování tabáku

V minulém týdnu, 24. září liberečtí celníci překazili pokus propašovat 70,82 kg tabáku, který našli při kontrole vytipovaného osobního vozidla jedoucího z Polska.

Hlídka mobilního dohledu zastavila a zkontrolovala u Hrádku nad Nisou osobní vozidlo, které řídil občan české národnosti. V autě pak našla přes 70 kg řezaného tabáku, ke kterému řidič neměl žádné doklady. Tabák měl muž (73) naložený v kufru vozidla, v igelitových sáčcích a v jutových pytlích, aniž by se pokoušel jej nějak ukrýt. Prodejem tabáku v tuzemsku by státu vznikla škoda jen za neodvedenou spotřební daň ve výši 158 354 korun. Tabák celníci zajistili a vyčíslenou spotřební daň musí muž celnímu úřadu zaplatit.

V průběhu dalšího šetření se navíc ukázalo, že ten samý muž se již dopustil stejného jednání v loňském roce, kdy byl dopaden při pokusu nelegálně převézt z Polska nezdaněných 50 kg tabáku a 3000 ks cigaret.

Celý případ je dále rovněž prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což hrozí muži v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 3 léta.

Jde tak o největší případ pašování tabáku v tomto roce. Tím největším byl dosud případ z března, kdy hlídka celníků odhalila pokus propašovat 69 kg tabáku.

Od začátku roku liberečtí celníci zmařili již 87 pokusů o nelegální přepravu tabáku nebo cigaret, při kterých zajistili 266 kg tabáku a 226 590 ks cigaret. Výše spotřební daně, o kterou by stát přišel, pokud by se podařilo tyto výrobky na tuzemský trh propašovat, vyčíslil celní úřad na bezmála 1,2 milion korun (1 170 495). 37 osob bylo navíc předáno do trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů a nálepkách a jiných předmětech k označení zboží nebo pro podezření z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Foto: Celní správa

Muži má někdo neustále zasílat nevyžádané zboží a prozvánět ho. Policie hledá možného důležitého svědka

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho ...

Policisté z oddělení obecné kriminality Územního odboru Plzeň – venkov prověřují případ, ke kterému má dle všeho docházet již od počátku září loňského roku do současné doby. Na počátku září ...

Policisté si v Karlových Varech slavnostně převzali 30 nových služebních vozidel

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ...

Ve středu dne 19. února 2020 v odpoledních hodinách předal ministr vnitra Jan Hamáček za účasti ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje plk. Mgr. Petra Macháčka, statutárního ...

Cizinec řídil pod vlivem alkoholu. Jeho spolujezdec se pokoušel podplatit policisty

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před ...

Svým stylem jízdy upoutal řidič vozidla Škoda Felicia hlídku vrchlabských policistů v neděli 16. února krátce před 23. hodinou. Při odjezdu z benzínové stanice na Valteřické ulici ve Vrchlabí ...

Size: XS SM MD LG