Liberečtí celníci znovu přistihli seniora při pašování tabáku | Týdeník Policie

Liberečtí celníci znovu přistihli seniora při pašování tabáku

Liberečtí celníci znovu přistihli seniora při pašování tabáku

V minulém týdnu, 24. září liberečtí celníci překazili pokus propašovat 70,82 kg tabáku, který našli při kontrole vytipovaného osobního vozidla jedoucího z Polska.

Hlídka mobilního dohledu zastavila a zkontrolovala u Hrádku nad Nisou osobní vozidlo, které řídil občan české národnosti. V autě pak našla přes 70 kg řezaného tabáku, ke kterému řidič neměl žádné doklady. Tabák měl muž (73) naložený v kufru vozidla, v igelitových sáčcích a v jutových pytlích, aniž by se pokoušel jej nějak ukrýt. Prodejem tabáku v tuzemsku by státu vznikla škoda jen za neodvedenou spotřební daň ve výši 158 354 korun. Tabák celníci zajistili a vyčíslenou spotřební daň musí muž celnímu úřadu zaplatit.

V průběhu dalšího šetření se navíc ukázalo, že ten samý muž se již dopustil stejného jednání v loňském roce, kdy byl dopaden při pokusu nelegálně převézt z Polska nezdaněných 50 kg tabáku a 3000 ks cigaret.

Celý případ je dále rovněž prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby, za což hrozí muži v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 3 léta.

Jde tak o největší případ pašování tabáku v tomto roce. Tím největším byl dosud případ z března, kdy hlídka celníků odhalila pokus propašovat 69 kg tabáku.

Od začátku roku liberečtí celníci zmařili již 87 pokusů o nelegální přepravu tabáku nebo cigaret, při kterých zajistili 266 kg tabáku a 226 590 ks cigaret. Výše spotřební daně, o kterou by stát přišel, pokud by se podařilo tyto výrobky na tuzemský trh propašovat, vyčíslil celní úřad na bezmála 1,2 milion korun (1 170 495). 37 osob bylo navíc předáno do trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušení předpisů a nálepkách a jiných předmětech k označení zboží nebo pro podezření z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.

Foto: Celní správa

Policistům na D46 ujížděl cizinec v kradeném Audi Q7, po krátké chvíli havaroval

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi ...

V pátek 11. října 2019 dopoledne policisté na linku 158 přijali oznámení o kličkujícím rychle jedoucím vozidle Audi Q7 na dálnici D 1 ve směru z Brna na Olomouc. Vozidlo se při nestandardní ...

Kriminalisté s celníky si došlápli na výrobce a distributory pervitinu

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v ...

Chomutovští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Generálního ředitelství cel, Odboru pátrání Ústí nad Labem, v minulém týdnu zadrželi a obvinili čtyři osoby, které podle všeho na Chomutovsku ...

Size: XS SM MD LG