Manželé Malíkovi získali za záchranu života cyklistky titul „Gentleman silnic“ | Týdeník Policie

Manželé Malíkovi získali za záchranu života cyklistky titul „Gentleman silnic“

Manželé Malíkovi získali za záchranu života cyklistky titul „Gentleman silnic“

V pátek dopoledne převzali v budově Městského úřadu v Chropyni manželé Malíkovi z Chropyně v pořadí již 182. a 183. titul Gentleman silnic. Toto ocenění získali za odvahu a pomoc při záchraně lidského života.

V pátek 31. května odpoledne krátce po šesté hodině se manželé Malíkovi z Chropyně stali svědky události, na kterou jistě dlouho nezapomenou. Před jejich zraky zkolabovala při jízdě na kole dvaačtyřicetiletá žena.

Osmašedesátiletý bývalý policista jel autem společně se svou manželkou okolo cyklostezky u obce Chropyně. Najednou uviděli, jak žena jedoucí na kole po cyklostezce zkolabovala. V důsledku nevolnosti vyjela mimo stezku na travnatou plochu, kde narazila do kovového sloupku a spadla. Zůstala ležet na zemi v bezvědomí. Kolega s jeho manželkou ihned zastavili a poskytli bezvládné ženě první pomoc. Po dobu několika minut až do příjezdu záchranářů prováděl Jaroslav Malík za pomocí dispečerky na telefonu, která instruovala jeho manželku, masáž srdce cyklistce v bezvědomí.

Tímto včasným a rozhodným jednáním zachránili manželé Malíkovi ženě život.

Svatava a Jaroslav Malíkovi titul Gentleman silnic získali právě za tento čin. Ocenění manželům za Policii ČR předal plk. Mgr. Martin Bsonek zástupce vedoucího Územního odboru Kroměříž společně s tiskovou mluvčí České pojišťovny Ing. Ivanou Buriánkovou. Oceněným za jejich záslužný čin poděkovala také starostka města Chropyně Ing. Věra Sigmundová.

Gentleman silnic je společným projektem Policie ČR a České pojišťovny, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Gentlemanem silnic je ten, kdo osobně přispěje k záchraně života nebo pomůže ostatním při vážné dopravní nehodě.

Foto: Policie ČR

Pražští strážníci dopadli další řidiče pod vlivem alkoholu

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, ...

Dva řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi strážníci v Praze. Jeden na sebe při jízdě upozornil dopravními přestupky, druhý pro změnu usnul v zaparkovaném autě a to pak nabouralo do jiného. „To ...

Po střetu s Peugeotem v Ostravě vykolejila tramvaj

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v ...

Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zasahovaly od pátečního odpoledne 20.9.2019 u nehody tramvaje v Ostravě-Třebovicích, která narazila do odbočujícího osobního auta Peugeot a tlačila ...

Opilému mladíkovi se nechtělo pěšky domů, tak si vymyslel, že ho někdo přepadl

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, ...

Ve středu 18. září 2019 krátce před 23. hodinou se na hlídku hanušovických policistů obrátil podnapilý mladík, který policistům uvedl, že byl na Pražské ulici přepaden dvěma jemu neznámými ...

Size: XS SM MD LG